Ścieżki w Myślęcinku ponownie wypełnią się biegaczami

  • 20.12.2019, 09:12
  • KB
Ścieżki w Myślęcinku ponownie wypełnią się biegaczami citytrail
22 grudnia na ścieżkach Myślęcinka i Nadleśnictwa Żołędowo odbędzie się trzeci z sześciu zaplanowanych na sezon 2019/2020 bieg w ramach przełajowego cyklu CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden Bydgoszcz. Po dwóch imprezach liderami są Adrian Bednarek i Daria Maik, ale przed nami jeszcze cztery biegi i wiele może się zmienić. Zapisy do niedzielnej imprezy trwają na www.citytrail.pl.

Podczas listopadowych zawodów na 5-kilometrowej trasie rywalizowało 512 biegaczy. Najszybszym okazał się Błażej Brzeziński (wynik 14:39 – rekord wszechczasów CITY TRAIL). Wśród kobiet najlepszą była Aleksandra Brzezińska (czas 16:36).

Warto podkreślić, że Bydgoszcz to jedna z dziesięciu lokalizacji, w których organizowany jest cykl CITY TRAIL. Pozostałe to: Katowice, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa i Wrocław. Zdecydowana większość uczestników biegów CITY TRAIL to amatorzy i osoby biegające rekreacyjnie, jednak zawody te przyciągają także czołowych polskich biegaczy – takich, jak wspomniany już Błażej Brzeziński, czy multimedalista mistrzostw Polski z Wrocławia – Dariusz Boratyński.

- W ostatnich latach w CITY TRAIL nie brakuje zawodników na bardzo wysokim poziomie, co pomaga mi podnosić swój poziom. Aktualnie starty w cyklu są dla mnie kluczowe nie tylko w przygotowaniu do sezonu, ale też w szlifowaniu formy przed docelowymi zawodami. Dzięki temu, że poziom tych biegów jest taki wysoki mogę wykonać trening, jakiego sam nie byłbym w stanie zrobić, mogę też spróbować się z najlepszymi biegaczami w Polsce i zobaczyć, w jakim miejscu jest moja forma, dwukrotny zwycięzca klasyfikacji generalnej CITY TRAIL we Wrocławiu.Dariusz Boratyński – podkreśla

W ramach każdej imprezy CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden odbywają się także zawody dla dzieci i młodzieży, które z roku na rok cieszą się większą popularnością. Na ścieżkach w bydgoskim Myślęcinku regularnie startuje około 300 młodych sportowców. Dystanse, jakie pokonują są uzależnione od wieku – najmłodsi biegają 300 m, nieco starsi 600 m, następna kategoria wiekowa to już 1 km, a młodzież pokonuje 2 km.

- Z satysfakcją obserwujemy wzrost popularności biegu zarówno wśród dorosłych, jak i dzieci. Zawody coraz częściej przyciągają całe rodziny. To okazja by o korzyściach płynących z aktywności fizycznej, zbilansowanej diety oraz regularnych badań mówić nie tylko w kontekście dorosłych, ale również najmłodszych Polaków. Mamy nadzieję, że te zdrowe nawyki pozostaną z nimi na lata - mówi Marta Pokutycka-Mądrala, rzecznik prasowy Nationale-Nederlanden.

Na cykl CITY TRAIL Bydgoszcz 2019/2020 składa się sześć imprez (28 września, 16 listopada, 22 grudnia, 19 stycznia, 23 lutego, 29 marca). Każda z nich odbędzie się na dystansie 5 km na pętli poprowadzonej ścieżkami Myślęcinka i Nadleśnictwa Żołędowo. Po zakończeniu części sportowej zaplanowana jest uroczysta ceremonia podsumowująca sezon, podczas której wręczone zostaną pamiątkowe medale, a także nagrody dla najszybszych biegaczy.

Harmonogram każdej z imprez CITY TRAIL:
- godz. 8:30 - otwarcie biura zawodów (Polana Różopole w Myślęcinku)
- godz. 9:20-10:30 – biegi CITY TRAIL Junior
- godz. 10:30 – zamknięcie biura zawodów
- godz. 11:00 - start biegu głównego na 5 km

Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku.

KB

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe