Lokal z lat 20-tych w Bydgoszczy? Miasto ogłasza konkurs!

  • 18.12.2019, 10:57
  • KB
Lokal z lat 20-tych w Bydgoszczy? Miasto ogłasza konkurs!  fot. ilustracyjna
Z okazji zbliżających się obchodów 100-lecia powrotu Bydgoszczy do Polski ratusz ogłasza konkurs na restaurację lub lokal gastronomiczny, w którego wnętrzu przeniesiemy się do lat 20-tych ubiegłego wieku i zasmakujemy potraw z tego okresu. Na zgłoszenia bydgoskich restauratorów jest czas do 10 stycznia 2020 roku.

Stylizowane na lata 20-te ubiegłego stulecia wnętrze, udekorowana witryna oraz menu z potrawami z początku ubiegłego wieku – to wszystko pojawi się w jednym z wnętrz bydgoskiej restauracji lub lokalu gastronomicznego, który weźmie udział w konkursie.

W konkursie mogą wziąć udział właściciele bydgoskich restauracji i lokali gastronomicznych. Dla zwycięzcy została przewidziana nagroda pieniężna w wysokości 5 tys. zł oraz certyfikat „Lokal z epoki 1920 – 2020”. Restaurator, który zajmie 2.miejsce może liczyć na nagrodę w wysokości 3 tys. złotych, a za zajęcie trzeciego miejsca otrzyma tysiąc złotych. Na zgłoszenia czekamy do 10 stycznia 2020 roku. Wyłonienie zwycięzcy nastąpi 13 stycznia 2020.

Szczegóły dotyczące zgłoszeń konkursowych znajdują się TUTAJ.

Bydgoszcz jest Polska 1920
Przygotowania do świętowania setnej rocznicy Powrotu Bydgoszczy do Polski trwają już od miesięcy. Świętowanie rozpocznie się od Sylwestra Wolności. To będzie szczególna impreza sylwestrowa, podczas której przeniesiemy się w czasie do 1920 roku.

Na pamiątkę stulecia powstał już historyczny mural przedstawiający klucz zawieszony na biało-czerwonej wstędze. Projekt odwołuje się do historycznego wydarzenia - przekazania symbolicznego klucza do miasta przez niemieckiego burmistrza Bromberg’a Huga Wolfa polskiemu prawnikowi Janowi Maciaszkowi, który stał się pierwszym komisarycznym prezydentem polskiej Bydgoszczy.

W drodze konkursu wyłoniliśmy także logotyp, który będzie oficjalną identyfikacją graficzną miasta związaną z obchodami w całym 2020 roku. Logotyp będzie wykorzystywany do celów popularyzatorskich, promocyjnych i korespondencyjnych. W związku z obchodami w przyszłym roku odbędzie się około 20 wydarzeń, które uzyskały dofinansowanie miasta, w ramach przeprowadzonego konkursu.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe