Bezpieczny wyjazd z Myślęcnika już wkrótce

  • 22.11.2019, 13:42
  • KB
Bezpieczny wyjazd z Myślęcnika już wkrótce Materiały prasowe
Jak podaje ZDMiKP, trwają zaawansowane prace przy budowie buspasa w Myślęcinku. Ważnym elementem inwestycji jest bezpieczne rondo na połączeniu Gdańskiej i Rekreacyjnej. Wykonawca przygotowuje się do rozpoczęcia następnych prac.

Nowe rondo w sposób bezpieczny i płynny połączy rozbudowaną o buspasy ulicę Gdańską oraz Rekreacyjną. Inwestycja zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo ruchu w tym miejscu. Odpowiednio wyprofilowane dojazdy do ronda będą skłaniały do zredukowania prędkości. Wyspa centralna będzie miała średnicę około 32 metrów. Wokół niej zaprojektowano wybrukowaną opaskę, która ułatwi przejazd autobusom oraz większym pojazdom. Wokół ronda na wszystkich wlotach wytyczone zostaną przejścia i przejazdy rowerowe rozdzielone wysepkami kanalizującymi ruch. Na chodnikach przed przejściami z myślą o osobach niewidomych układane będą płytki ostrzegawcze i kierunkowe ułatwiające orientację. Skrzyżowanie zyska nowe oznakowanie.

Przy Gdańskiej od strony Myślęcinka oprócz buspasów  od razu wykonany zostanie też dodatkowy pas do skrętu w lewo na parking, który ma zostać przebudowany w ramach innego zadania na obiekt typu P+R (Parkuj i Jedź).

Obecnie największy zakres prac realizowany jest przy poszerzeniu jezdni i wykonywaniu solidnej konstrukcji buspasów. Wykonawca przygotowuje się również do budowy tzw. by-passa (tymczasowej jezdni)  na połączeniu z ul. Rekreacyjną. Pozwoli to budować rondo przy przejezdności obu pasów ruchu. Takie rozwiązanie minimalizuje utrudnienia w trakcie dużych inwestycji.

Budowa buspasa i ronda w Myślęcinku jest finansowana w oparciu o środki unijne pozyskane przez miasto na Zintegrowane Inwestycje Terytorialne (ZIT). W ramach tego pakietu zadań zaplanowaliśmy też buspas na ul. Kolbego. Jego budowa rozpocznie się po uzyskaniu zezwolenia na realizację inwestycji drogowej (ZRID). Inwestycja powstaje w trybie "zaprojektuj i wybuduj".

Rondo w liczbach:

  • Średni ruch dobowy – 7796 pojazdów
  • Średnica – 32 m
  • Liczba wlotów – 3
KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe