"Gorzkie Złoto" Amsterdamu. Artur Pujszo obronił tytuł Mistrza Europy

  • 18.11.2019, 11:37
  • KB
"Gorzkie Złoto" Amsterdamu. Artur Pujszo obronił tytuł Mistrza Europy Materiały prasowe
W sobotę 16. listopada w Amsterdamie dobiegły końca Mistrzostwa Europy w Brazylijskim Jiu Jitsu /BJJ/, najbardziej prestiżowej i najliczniejszej na świecie federacji NAGA (North American Grappling Association).

Na starcie stanęło ponad 1400 zawodniczek i zawodników zarówno w dywizjach młodzieżowych jak i dorosłych, wielu zawodników z Polski w tym oczywiście obrońca tytułu z poprzedniego roku Artur Pujszo.

Bydgoszczanin tak jak poprzednio nie znalazł sobie równych zwyciężając / 5 walk każda po 8 minut/ w kategorii powyżej 115 kg w formacji Gi - czyli zawodników walczących w kimonach , jak również w formacji No-Gi czyli walcząc bez tradycyjnego ubioru.

Dwa złote medale Mistrzostw Europy - obrona tytułu, to olbrzymi sukces. Skąd więc ta gorycz?  O to zapytaliśmy jego trenera Ryszarda Pujszo:

R.P. - Mistrzostwa Europy miały być tylko etapem, celem były Mistrzostwa Świata w Dallas, a  /ściślej w Duncanvill - przedmieście Dallas/

Redakcja - Co więc zaszło?

R.P.- proszę zobaczyć cały półroczny cykl przygotowań: Mistrzostwa Europy w Judo /Zagrzeb/ - 5 miejsce, Puchar Europy w Judo /Bańska Bystrzyca/ - 3 miejsce, Puchar Europy w BJJ /Luksemburg/ - 1 miejsce, Puchar Ameryki BJJ /Nowy York/ - 1 miejsce, Mistrzostwa Europy BJJ /Amsterdam/ - 1 miejsce /dwukrotnie/

Mistrzostwa Świata /Dallas/ - nie jedziemy

Każdy wyjazd finansowaliśmy z własnej kieszeni, podczas każdych zawodów i pokazowych treningów Artur reprezentował Polskę oraz Bydgoszcz /na dresie i kimonie/.

Zwróciliśmy się o pomoc do władz Miasta i... Zostajemy w domu.

Redakcja - Mistrzostwa Świata w Dallas  są 8-9 grudnia wiza jest wykupiona - czy jest jeszcze szansa by nasz Mistrz Europy zawalczył o medal?

To pytanie kierujemy także do władz Samorządowych i wszystkich tych, którym nieobca jest nasza sportowa Bydgoszcz.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Honorata
Honorata 21.11.2019, 20:23
Bruski ponoć teraz o coś "apeluje" do Premiera,....a sam sknera do kwadratu
Mati
Mati 20.11.2019, 08:10
Dzisiaj rządzi kasa i układy - masz jedziesz, nie masz siedzisz w domu
Oliwier
Oliwier 20.11.2019, 08:02
Brawo wujek ????
Ala
Ala 19.11.2019, 16:23
no tak - a kto jest prezydentem Bydgoszczy wybranym demokratycznie??
Kamil
Kamil 18.11.2019, 11:59
Artur - bydgoska prasa jest z Tobą, walcz o Mistrzostwa Świata nie każdy jest sknerą

Pozostałe