Zagospodarowanie Myślęcinka. Trwają konsultacje

  • 14.11.2019, 13:54
  • KB
Zagospodarowanie Myślęcinka. Trwają konsultacje KB
Trwają konsultacje społeczne związane z przystąpieniem do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku "Myślęcinek".

Czym jest miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego?

Konsultacje społeczne związane są z przystąpieniem do opracowania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego (MPZP) dla terenu Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku Myślęcinek w Bydgoszczy. Ustalenia miejscowego planu określają, co i gdzie może powstać. Dokument zawiera zapisy, które precyzują jakie obiekty mogą zostać zbudowane na określonym terenie.

W ramach konsultacji – oprócz internetowej dostępnej na stronie www.voxly.pl/park i papierowej ankiety – zapraszamy na wydarzenia towarzyszące: warsztaty dla mieszkańców oraz punkt konsultacyjny na terenie parku. Wszystkie bieżące informacje na ten temat można znaleźć na stronie www.bydgoskiekonsultacje.pl

Odwiedź park, przyjdź na warsztaty

W najbliższą sobotę, 16 listopada, pracownicy Miejskiej Pracowni Urbanistycznej będą czekać na mieszkańców w okolicach pętli autobusowej. Na miejscu będzie można wypełnić ankietę, uzyskać szczegółowe informacje na temat konsultacji oraz wziąć udział w zabawie terenowej (spacer na orientację). Z kolei we wtorek, 19 listopada, zapraszamy na warsztaty projektowe podczas których będzie można podzielić się swoją wizją zagospodarowania parku. Warsztaty odbędą się Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu przy ul. Gdańskiej 5. Początek spotkania o godz. 17. Wystarczy zgłosić chęć uczestnictwa poprzez napisanie maila na adres [email protected]. W tytule maila prosimy o wpisanie "Warsztaty Myślęcinek".

Wypełnij ankietę! Chętnie poznamy Twoje zdanie

Podziel się nim wypełniając elektroniczną ankietę na stronie www.voxly.pl/park lub ankietę w formie papierowej, którą można pobrać, wypełnić i wrzucić do urny w kasie biletowej Ogrodu Zoologicznego LPKiW Myślęcinek, w Urzędzie Miasta oraz w siedzibie Miejskiej Pracowni Urbanistycznej w Bydgoszczy.

Warto wiedzieć:

Leśny Park Kultury i Wypoczynku Myślęcinek to jeden z największych w Polsce parków miejskich. Położony jest zaledwie trzy kilometry od centrum Bydgoszczy, chętnie odwiedzają go bydgoszczanie, okoliczni mieszkańcy i turyści. Piękno natury połączone z bogatą infrastrukturą pozwala na aktywny wypoczynek, relaks i uprawianie sportów. Jednym z najpopularniejszych miejsc w parku jest Polana Różopole. To tu odbywają się niezliczone koncerty, zjazdy, festiwale, pikniki i wydarzenia sportowe. To także ulubione miejsce wypoczynku, relaksu i spędzania czasu na świeżym powietrzu, wśród odwiedzających park.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe