Uczniowie z Białorusi na UTP w Bydgoszczy

  • 07.11.2019, 13:48
  • KB
Uczniowie z Białorusi na UTP w Bydgoszczy www.utp.edu.pl
7 i 8 listopada 2019 roku na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy przebywać będzie 26 uczniów wraz z opiekunami z Polskiej Szkoły Społecznej im. I. Domeyki w Brześciu na Białorusi.

Goście zwiedzą kampus, zobaczą, jak wyglądają badania w laboratoriach, poznają kierunki studiów oraz zasady rekrutacji. Przewidziano także zwiedzanie Bydgoszczy.

Polska Szkoła Społeczna im. I. Domeyki działa od 1988 roku. Ukończyło ją ponad 8 tysięcy uczniów, z których ponad 5000 studiowało lub studiuje na wyższych polskich uczelniach.

Co roku placówka wysyła na studia do Polski ok. 200 maturzystów, najlepszych uczniów z Brześcia i rejonu brzeskiego. W ciągu 2017-2018 r. nauczyciele i przyjaciele szkoły organizowali liczne projekty edukacyjne i kulturotwórcze: olimpiady i konkursy („Historia w zwierciadle rodzinnej fotografii”, Konkurs poezji Z. Kabaty, Konkurs wiedzy o Witoldzie Pileckim), warsztaty i plenery, dni polskiej kultury i tygodnie filmu polskiego.

 

 

 

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe