Nowy dystans na zawodach Enea Bydgoszcz Triathlon

 • 06.11.2019, 12:53
 • KB
Nowy dystans na zawodach Enea Bydgoszcz Triathlon Materiały prasowe
Nowy dystans tylko dla debiutantów na największej imprezie triathlonowej w Polsce! Zapisy ruszają już 15 listopada o godzinie 18:00.

Organizatorzy Enea Bydgoszcz Triathlon ogłaszają nowy dystans Decathlon TRYathlon, dedykowany wyłącznie debiutantom.

Ten unikatowy koncept zawodów, pozwala przełamać bariery przed pierwszym startem w triathlonie.
Do pokonania będzie:
- 240m pływania z nurtem rzeki,
- 19km jazdy na rowerze,
- 4.25km biegu.

W TRYathlonie chodzi przede wszystkim o świetną zabawę triathlonem, a nie rywalizację o jak najlepszy czas i miejsce na mecie. Dlatego też na tym dystansie nie będzie przeprowadzana dekoracja, a w zamian organizatorzy zaproszają wszystkich uczestników tego dystansu na losowanie wielu wartościowych nagród. Zawodnicy otrzymają też pełen pakiet startowy i pamiątkowy medal na mecie.

Dzięki tej formule każdy może sprawdzić się w triathlonie, nawet jeśli nie posiada specjalistycznego sprzętu i doświadczenia w zawodach multisportowych.

Decathlon TRYathlon to doskonała propozycja dla rodzin zawodników, które licznie odwiedzają Enea Bydgoszcz Triathlon. Dotychczasowi kibice mogą także dołączyć do grona uczestników i zadebiutować w najlepiej ocenianych zawodach triathlonowych w centrum Bydgoszczy.

Więcej informacji o nowym dystansie znajduje się na stronie www.TRYathlon.pl
 

Zapisy ruszają już 15 listopada!

Zapisy na Decathlon TRYathlon oraz pozostałe dystane na zawodach (1/8, 1/4 i 1/2) zostaną otwarte 15 listopada o godzinie 18:00 na stronie www.BydgoszczTriathlon.pl

 

Tradycyjnie pierwszych 50 i 300 kolejnych zarejestrowanych zawodników na dystansie 1/8 i 1/4 korzysta z obniżonych opłat wpisowych.

Na zawodników startujących w "połówce" czeka aż 300 takich pakietów (z 500 ogólnie dostępnych).

W zeszłym roku miejsca na 1/8 i 1/4 skończyły się już pół roku przed zawodami, warto więc zapisać się więc przed końcem roku i przy okazji skorzystać z niższego wpisowego.

Komplet informacji i link do formularza rejestracyjnego dostępny jest na stronie internetowej: www.BydgoszczTriathlon.pl

 O Enea Bydgoszcz Triathlon

To już szósta edycja Triathlonu w samym centrum Bydgoszczy.
4 i 5 lipca 2020 blisko 4500 profesjonalistow i amatorów wystartuje w największej imprezie triathlonowej w Polsce!

Zmagania odbędą się tradycyjnie na trzech dystansach:

 • Sobota, 4 lipca:
  W godzinach porannych wystartują uczestnicy nowego dystansu przeznaczonego dla debiutantów: Decathlon TRYathlon.
  Tuż po nich na trasy ruszą zawodnicy rywalizujący na dystansie 1/4 (950m pływania, 42km roweru i 10,8km biegu).
 • Niedziela, 5 lipca:
  W godzinach porannych rozpocznie się rywalizacja zawodników na dystansie 1/2 (1,9km pływania, 82km roweru i 22km biegu).
  W godzinach południowych wystartują zawodnicy startujący na 1/8 (475m pływania, 21km roweru, 5,5km biegu).

Oprócz rywalizacji indywidualnej, organizatorzy przygotowali także rywalizację sztafet i drużyn, Puchar Świata w Quadrathlonie oraz Międzynarodowe Mistrzostwa Prawników i Lekarzy.

Na zawodników startujących na dwóch dystansach (1/8 i 1/4), czeka osobna klasyfikacja Pucharu Bydgoszczy dla najbardziej wszechstronnego triathlonisty!

 

KB

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe