Akcja "ZNICZ 2019" zakończona. Nie obyło się bez pijanych kierowców w regionie

  • 04.11.2019, 13:13
  • KB
Akcja "ZNICZ 2019" zakończona. Nie obyło się bez pijanych kierowców w regionie KWP Bydgoszcz/archiwum
Wczoraj późnym wieczorem policjanci zakończyli działania "ZNICZ 2019". Funkcjonariusze przez cztery dni pracowali na rzecz bezpieczeństwa osób odwiedzających cmentarze. W miejscach, gdzie panował spory ruch policjanci ręcznie kierowali ruchem. Wśród kierowców widać było zrozumienie i cierpliwość.

Działania "ZNICZ 2019" w całej Polsce trwały od czwartku (31.10) do niedzieli (3.11) do godz. 22.00. Był to czas wytężonej pracy wielu służb, bo jak zawsze funkcjonariusze "drogówki" wspierani byli przez mundurowych innych pionów, a także Żandarmerię Wojskową, strażników miejskich, gminnych oraz funkcjonariuszy ITD. Wszyscy służyli pomocą i informacją, a jednocześnie dbali, by w zatłoczonych miejscach nie dochodziło do niebezpiecznych zdarzeń.

Sporo pracy mieli policjanci ruchu drogowego, którzy pomagali kierowcom pokonywać najbardziej newralgiczne miejsca. Mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego, przyzwyczajeni do tymczasowych rozwiązań, chętnie korzystali też z komunikacji miejskiej. Ci, którzy próbowali dostać się samochodem w okolice cmentarza, współpracowali z policjantami i cierpliwie czekali na możliwość przejazdu. Praca funkcjonariuszy i zachowanie kierowców spowodowały, że w okolicach nekropolii i na trasach dojazdowych nie doszło do poważniejszych zdarzeń drogowych, a ruch odbywał się bez większych utrudnień.

W tegorocznej akcji "ZNICZ 2019" wzięło udział 3464 policjantów oraz 230 funkcjonariuszy innych służb. Niestety od 31 października do 3 listopada br. na drogach województwa kuj.-pom. odnotowano 13 wypadków, w których zginęła 1 osoba, a 20 osób zostało rannych. Policjanci w tym czasie zatrzymali 59 kierowców, którzy do auta wsiedli wcześniej spożywając alkohol.

Działania „ZNICZ” to czas intensywnej pracy i zaangażowania wielu policjantów. Służba w okolicach cmentarzy powoduje, że kierowcy zachowują się rozsądniej, a piesi mogą czuć się bezpieczniej. Zrozumienie pracy policjantów i prawidłowe zachowanie osób odwiedzających zmarłych sprawiły, że w tym roku w okolicach cmentarzy nie doszło do poważniejszych zdarzeń.
 

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe