Oficjalnie otwarto obwodnicę Inowrocławia

  • 31.10.2019, 14:02
  • KB
Oficjalnie otwarto obwodnicę Inowrocławia KPUW
Od wczoraj (30.10) kierowcy mogą korzystać z całej obwodnicy Inowrocławia. Prawie 5-kilometrowa trasa łączy się z wybudowanym przed dwoma laty 19-kilometrowym odcinkiem obwodnicy i omija miasto od północy.

- Budowa obwodnicy Inowrocławia to zadanie rządowe, jedno z większych realizowanych na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Dziękuję tym wszystkim, którzy się przyczynili do tego, że ta inwestycja została zrealizowana. Przede wszystkim mieszkańcom Inowrocławia, ale również wykonawcy. To zadanie to również ciężka praca Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz wszystkich instytucji, które uzgadniały ten projekt. Dziękuję wszystkim, którzy do tego sukcesu się przyczynili – mówił Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz.

Koszt inwestycji to prawie 98 mln zł. W ramach tego zadania m.in. powstały: węzeł drogowy „Sławęcinek”, obiekty inżynierskie, zrealizowano przebudowę istniejącej sieci drogowej oraz budowę chodników i zatok autobusowych. – Inwestycja oddana została w terminie kontraktowym. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w jej powstanie, w tym służbom oraz wykonawcom, którzy niezależnie od pogody realizowali inwestycję. Było wiele elementów, które – tak jak to zwykle na budowie – sprawiały problemy, ale wspólnie je rozwiązywaliśmy – mówił Radosław Kantak, Dyrektor Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Bydgoszczy, któremu wojewoda podczas otwarcia oficjalnie przekazał decyzję pozwolenia na użytkowanie.

Obwodnica Inowrocławia powstała, aby wyprowadzić ruch tranzytowy z centrum uzdrowiskowego miasta, zapewniając równocześnie podróżującym bezpieczeństwo i wysoki komfort podróżowania.

Powstanie otwieranej dziś dla kierowców 5-kilometrowej trasy możliwe było m.in. dzięki działaniom Wojewody Kujawsko-Pomorskiego – w 2017 r. przekazano ze środków rządowych brakujące 16 mln zł na realizację tej inwestycji.

Przypomnijmy, w lipcu 2017 r. zakończono pierwszy etap budowy obwodnicy (19 km). Wartość tego zadania to ok. 375 mln zł. W listopadzie 2018 r. otwarto węzeł „Markowice” na istniejącej trasie, a od dziś kierowcy mogą korzystać również z 5-kilometrowego odcinka (II etap) będącego północnym obejściem miasta. Prace na dwóch etapach obwodnicy poprzedzone zostały licznymi badaniami archeologicznym.

KB

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe