"Tatarzy w walce o niepodległość". KPCK zaprasza

  • 23.10.2019, 11:45
  • KB
"Tatarzy w walce o niepodległość". KPCK zaprasza KPCK
W poniedziałek, 28 października o godzinie 18.00 w Salonie Hoffman KPCK, odbędzie się wykład dra Aleksandra Miśkiewicza „Tatarzy w walce o niepodległość Rzeczypospolitej”

Dr Aleksander Miśkiewicz z Uniwersytetu w Białymstoku, przedstawi historię 600-letniej obecności Tatarów na ziemiach polskich. Zaprezentuje jak wielu przedstawicieli tej społeczności było zasłużonych dla kraju i brało czynny udział zarówno w życiu społecznym, kulturalnym a przede wszystkim w walce o wolność ojczyzny. Wykład towarzyszy wystawie „Tatarzy polscy”

Aleksander Miśkiewicz (ur. 1945) doktor nauk humanistycznych, ukończył historię na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jest emerytowanym wykładowcą Uniwersytetu w Białymstoku, nadal czynny zawodowo.

Interesuje się losami współczesnej Polski, szczególnie dziejami ziem północno-wschodnich, Kresów, Tatarów polskich oraz historią Pomorza po 1945 roku. Niezmordowany popularyzator wiedzy na temat historii Tatarów polskich. Autor książek (m.in. „Tatarska legenda. Tatarzy polscy 1945–1990”, „Tatarzy na Ziemiach Zachodnich Polski w latach 1945–2005”, „Tatarzy polscy 1918–1939. Życie społeczno-kulturalne i religijne”) i wielu artykułów o tematyce tatarskiej. Redaktor i współpracownik kilku czasopism wydawanych przez tatarskie instytucje, m.in. „Pamięć i trwanie”, „Przegląd Tatarski”. Członek Rady Naukowej „Rocznika Tatarów Polskich. Seria 2”.

KB

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe