Ciężarówki i busy pod kontrolą

  • 18.10.2019, 18:23
  • KB
Ciężarówki i busy pod kontrolą KWP Bydgoszcz
Kujawsko-pomorscy policjanci przeprowadzili działania pn. „Truck & Bus”. W akcji wzięło udział łącznie 354 funkcjonariuszy, którzy skontrolowali 2 258 pojazdów. Głównym celem takich działań jest wyeliminowanie nieprawidłowości w przewozie osób i towarów.

Wczoraj (17.10.19) od wczesnych godzin rannych kujawsko-pomorscy policjanci ruchu drogowego włączyli się w ogólnopolskie działania pod kryptonimem "TRUCK & BUS". Funkcjonariusze szczególną uwagę zwracali na kierowców samochodów ciężarowych, autobusów oraz busów. Kontrole drogowe obejmowały głównie aspekty bezpośrednio związane z bezpieczeństwem tych przewozów – w szczególności: stan techniczny pojazdów, trzeźwość i czas pracy kierowców, a także uprawnienia do kierowania oraz przestrzeganie przez nich przepisów drogowych.

W akcji wzięło udział 298 policjantów ruchu drogowego oraz 56 funkcjonariuszy innych służb. Skontrolowali 2 258 pojazdów, w tym 817 samochodów ciężarowych i 35 autobusów. W trakcie działań funkcjonariusze ujawnili 232 pojazdy, których stan techniczny nie był zgodny z wymogami technicznymi, natomiast 25 w ogóle nie zostało dopuszczonych do dalszej jazdy. Mundurowi zatrzymali 160 dowodów rejestracyjnych, a w 34 przypadkach stwierdzili nieprawidłowe zabezpieczenie ładunku. Policjanci ujawnili 369 wykroczeń przekroczenia prędkości przez kierujących, z czego 110 było popełnionych przez kierowców ciężarówek, a jedno przez kierującego autobusem. W sumie nałożyli 614 mandatów karnych i zatrzymali 13 praw jazdy. Policjanci wyeliminowali także 4 kierujących pod wpływem alkoholu oraz jednego będącego pod działaniem narkotyków.

Akcja ma na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz wyeliminowanie z ruchu tych szoferów, których zachowanie stwarza zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego.    

 

KB

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe