Wiózł ziemniaki, które okazały się tytoniem bez polskich znaków akcyzy

  • 17.10.2019, 12:39
  • KB
Wiózł ziemniaki, które okazały się tytoniem bez polskich znaków akcyzy KWP Bydgoszcz
Kontrola drogowa prowadzona przez bydgoskich policjantów ruchu drogowego zakończyła się dla 30-letniego kierowcy renault zarzutami z kodeksu karnego skarbowego. Mężczyzna przewoził pięć worków krajanki bez polskich znaków akcyzy. Policjantom próbował wmówić, że przewozi ziemniaki.

Policjanci bydgoskiej „drogówki” kontrolowali wczoraj (16.10.2019) stan trzeźwości kierujących pojazdami w miejscowości Strzyżawa. Około 17:55 zatrzymali do kontroli kierującego renault kangoo. Mężczyzna poproszony o dokumenty oświadczył od razu, że nie ma uprawnień do prowadzenia pojazdów i nigdy ich nie posiadał. Podczas kontroli okazało się również, że auto nie ma obowiązkowego wyposażenia (gaśnicy).

 Podczas kontroli uwagę patrolu zwrócił zapach tytoniu dochodzący z ranault oraz pięć leżących w nim worków. 30-latek zapytany o ich zawartość stwierdził, że wiezie ziemniaki. Jednak to nie przekonało policjantów i od razu nabrali oni podejrzeń co do przewożonego towaru. Po otwarciu opakowań okazało się, że jest to krajanka tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Mężczyzna zapytany o jej pochodzenie stwierdził, że nie wie skąd się wzięła w aucie. Tytoń został zabezpieczony i zważony. Było go ponad 75 kilogramów.

Mieszkaniec powiatu bydgoskiego został zatrzymany i przewieziony do komisariatu w Fordonie, gdzie usłyszał zarzut z kodeksu karnego skarbowego. W wyniku jego działania uszczuplenie dochodów Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego to niemal 77 tysięcy złotych.

Dodatkowo sporządzona została dokumentacja dotycząca wykroczeń, które mężczyzna popełnił. Jak się okazało 30-latek po raz trzeci odpowie za kierowanie pojazdem bez uprawnień, a do tego bez obowiązkowego wyposażenia pojazdu.

KB

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe