Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Sporty walki: Artur Pujszo zwycięża w America Cup w Nowym Yorku

W miniony weekend rozegrane zostały w Nowym Yorku zawody w Brazylijskim Jiu Jitsu w prestiżowej amerykańskiej federacji NAGA (North American Grappling Association) z cyklu rozgrywek o Puchar Ameryki.
Sporty walki: Artur Pujszo zwycięża w America Cup w Nowym Yorku
Artur Pujszo

W zawodach w kategorii seniorów wzięło udział ponad 400 zawodników i zawodniczek z USA, Irlandii, Brazylii,  Puerto Rico, Afganistanu, Dominikany, Kanady , Rosji. Z  Polski wystąpił  tylko Artur Pujszo - aktualny Mistrz Europy. Drugie tyle startowało młodych zawodników w kategorii, młodzieży i dzieci.

Bydgoski wojownik  wygrał wszystko co było do wygrania - zwyciężając zarówno w swojej kategorii wagowej /+115 kg./ jak i w kategorii "Open" zdobywając łącznie 3 pasy mistrzowskie federacji NAGA - staczając 6 zwycięskich walk (każda po  6 minut).

O ocenę debiutu za oceanem poprosiliśmy jego trenera Ryszarda Pujszo:

 - Jestem oczywiście zadowolony, że Artur wytrzymał kondycyjnie, psychicznie i zwycięsko wszystkie walki - szczególne podziękowania dla trenera judo Wojciecha Borowiaka za przygotowanie wytrzymałościowe w Zakopanem. Wszystko wskazuje na to, że pozytywne starty kontrolne w Bańskiej Bystrzycy /judo/ i Luksemburgu /BJJ/ spełniły swoje zadanie.

Teraz Artur prowadzi pokazowe treningi w  klubie sportów walki w Nowym Yorku, a zaraz po powrocie będzie czas na całkowitą analizę wszystkich walk.

Musimy pamiętać, że celem są Mistrzostwa Świata w grudniu w Duncanville w Teksasie / USA/ - na razie jest dobrze. - Podkreśla trener.

Dalszych sukcesów życzy oczywiście również Redakcja.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Stanley 21.09.2019 15:55
rób reklamę w Stanach - to się zawsze opłaci!!

Dragon 19.09.2019 08:52
a gdzie to Duncansvill??? Dziki Zachód??Nie mogli zrobić gdzieś bliżej - na takim zad....u to same Amerykusy wystartują

Rocky 17.09.2019 20:14
Artur a co na to te barany z Pol....y???

Paula 17.09.2019 14:51
Dumna !!?

Natka 17.09.2019 11:23
Brawo?

Zosia 17.09.2019 09:17
Gratki, super :-)

Maciej 16.09.2019 20:39
Artur a miałeś też jechać do Los Angeles??

Kamil 16.09.2019 18:10
No to III wojna wisi w powietrzu...hehehee Trump nie przyjedzie?? GRATULACJE

bezchmurnie

Temperatura: 13°C Miasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1020 hPa
Wiatr: 20 km/h

STARY RYNEK

ReklamaSprawdź jak to działa
ReklamaNa Bielawach temperatura potrafi być o 2°C inna niż w centrum Bydgoszczy.
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: VinTreść komentarza: We wrzesniu maja byc w Albanii AME w judo i wszystkich dyscyplinach. Ktos jedzie od nas ?Data dodania komentarza: 31.03.2026, 11:41Źródło komentarza: Akademickie Mistrzostwa Polski w Judo 2026: Politechnika Białostocka gospodarzem zawodów 21–22 marcaAutor komentarza: AleksanderTreść komentarza: W tym roku też było pełno "najemników" - ale w zeszłym roku w Warszawie na Mistrzostwach Europy też było dużo cudzoziemców - przybyszów, reprezentujących nie tylko polskie ale inne uczelnie z Europy. Teraz to norma i trzeba sie do niej dostosować. Wynik zalezy od Rektorów uczelni.Data dodania komentarza: 27.03.2026, 08:24Źródło komentarza: Akademickie Mistrzostwa Polski w Judo 2026: Politechnika Białostocka gospodarzem zawodów 21–22 marcaAutor komentarza: GrzegorzTreść komentarza: Jak sie popatrzy na listy walk z kilku ostatnich lat to wszyscy korzystaja z "Soldiers of fortune" więc nie w tym jest problem. Chodzi by tych ludzi przyciągac na nasze uczelnie z Bydgoszczy, wtedy jedni będą odchodzić inni przychodzić - jak dotąd. Wychowanie medalistów od młodzika to nie rola dla trenerów akademickich.Data dodania komentarza: 26.03.2026, 14:22Źródło komentarza: Akademickie Mistrzostwa Polski w Judo 2026: Politechnika Białostocka gospodarzem zawodów 21–22 marcaAutor komentarza: BJJTreść komentarza: W zeszlym roku medale zdobywali też nasze "wojska zaciężne" czyli Mateusz i Damir - cos trzeba zrobić bo będzie coraz gorzejData dodania komentarza: 25.03.2026, 17:59Źródło komentarza: Akademickie Mistrzostwa Polski w Judo 2026: Politechnika Białostocka gospodarzem zawodów 21–22 marcaAutor komentarza: Menia.Treść komentarza: 🤔Data dodania komentarza: 25.03.2026, 16:33Źródło komentarza: Akademickie Mistrzostwa Polski w Judo 2026: Politechnika Białostocka gospodarzem zawodów 21–22 marcaAutor komentarza: KanuTreść komentarza: Great progress, this is really encouraging to see. Your effort and coordination are clearly making a strong impact.Data dodania komentarza: 25.03.2026, 15:31Źródło komentarza: Akademickie Mistrzostwa Polski w Judo 2026: Politechnika Białostocka gospodarzem zawodów 21–22 marca
Reklama
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama