W Myślęcinku porozmawiają o tym, jak skutecznie edukować o życiu zwierząt

  • 04.09.2019, 14:18
  • KB
W Myślęcinku porozmawiają o tym, jak skutecznie edukować o życiu zwierząt fot.: Marcin Nowak
W dniach 5-6 września w bydgoskim zoo odbędzie się zjazd edukatorów polskich ogrodów zoologicznych i Akwarium Gdyńskiego. Będą mówić m.in. o tym, jak skutecznie uczyć o życiu zwierząt.

Zjazdy edukatorów odbywają się raz w roku, a dotąd było ich 12. Bydgoskie zoo organizuje spotkanie po raz trzeci-poprzednie odbyły się w 2005 i 2009 roku. Tematem przewodnim jest zagadnienie „Komunikacja społeczna, czyli jak skutecznie edukować o życiu zwierząt”.

W czwartek uczestnicy zobaczą myślęcińskie zoo oraz ogród botaniczny, odbędą się też warsztaty. Najważniejszym jednak celem wydarzenia jest wymiana doświadczeń, co zostanie przedstawione przez uczestników między innymi poprzez prezentacje w piątek. Tego też dnia zapraszamy serdecznie przedstawicieli mediów.

Bydgoski ogród zoologiczny prowadzi szeroko pojętą edukację przyrodniczą, która dotyczy poznania i ochrony świata zwierzęcego. Uczy dzieci, młodzież i dorosłych. Od kilkunastu lat:

-organizuje żywe lekcje przyrody

-organizuje warsztaty dla nauczycieli przyrody i biologii

-ogłasza konkursy proekologiczne, np. plastyczne, fotograficzne, techniczne

-organizuje spotkania edukacyjne, np. seminaria zoologiczne

-organizuje wystawy tematyczne, sezonowe oraz pokonkursowe

-organizuje festyny edukacyjno-rekreacyjne

-organizuje spotkania rodzinne, a w wakacje prowadzimy cykl pn. „Wakacyjne środy”

-organizuje "Dreamnight at the ZOO, czyli Wieczór marzeń w ZOO"

-organizuje okolicznościowe zabawy, gry

-włącza się w kampanie prowadzone przez instytucje działające na rzecz ochrony przyrody, między innymi przez EAZA (Europejskie Stowarzyszenie Ogrodów Zoologicznych i Akwariów)

-bierze udział w bydgoskim festiwalu nauki (za co w tym roku otrzymało jubileuszowe podziękowanie)

-proponuje stałą lub sezonową współpracę przedszkolom, szkołom i instytucjom oświatowym związaną z rozszerzaniem myśli proekologicznej wśród mieszkańców Bydgoszczy i okolic

-prowadzi akcje uświadamiające ludziom, jak postępować w kontaktach z dzikimi zwierzętami

- w 2017 r. wspólnie z Ogrodem Botanicznym i Parkiem Rozrywki zorganizowało grę terenową pn. „Poznaj myślęcińską przyrodę”

- od 2019 r. wspólnie z Ogrodem Botanicznym prowadzi działania edukacyjne pn. „O bioróżnorodności słów kilka…”

 

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe