Inauguracja Europejskich Dni Dziedzictwa 2019

  • 23.08.2019, 12:52
  • KB
Inauguracja Europejskich Dni Dziedzictwa 2019 KPCK Architektura miast - Kuj-Pomorskie Centrum Pulmonologii
Europejskie Dni Dziedzictwa to wspólna inicjatywa Rady Europy i Unii Europejskiej, mająca na celu promowanie zabytków. W projekcie uczestniczą wszystkie państwa członkowskie Rady Europy, w tym także Polska, która włączyła się do akcji w 1993 roku.

Europejskie Dni Dziedzictwa to największy w Europie projekt społeczno-edukacyjny, a także najważniejsze święto zabytków kultury Starego Kontynentu. Głównym celem EDD jest szeroko pojęta edukacja historyczna i kulturalna, promowanie różnorodności regionalnego dziedzictwa kulturowego, podkreślenie wspólnych korzeni kultury europejskiej oraz propagowanie dialogu międzykulturowego.

Kolejna inauguracja Europejskich Dni Dziedzictwa dla województwa kujawsko-pomorskiego odbędzie się 8 września 2019 w Salonie Hoffman Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy przy placu Kościeleckich 6. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 12:00. Wstęp wolny.

W programie:

  • Prezentacja dr Agnieszki Wysockiej “Śladami modernizmu bydgoskiego”
  • koncert muzyki rozrywkowej i jazzowej
  • Rozstrzygnięcie oraz wręczenie nagród i wyróżnień uczestnikom V Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego Portret z kujawsko-pomorskim zabytkiem w tle .

Szczegółowe informacje dotyczące instytucji biorących udział w akcji i o organizowanych przez nie wydarzeniach w ramach EDD: www.edd-kpck.pl

KB

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe