Dni Miodu, Jarmark Cysterski w Koronowie i wiele innych! Sprawdź, jakie możliwości daje Regionalny Paszport Turystyczny

 • 26.07.2019, 15:29
 • KB
Dni Miodu, Jarmark Cysterski w Koronowie i wiele innych! Sprawdź, jakie możliwości daje Regionalny Paszport Turystyczny Miód
Jak podaje Urząd Marszałkowski, tym razem z Paszportem Turystycznym będzie można pobawić się m.in. w Koronowie (powiat bydgoski), gdzie już w sobotę rozpocznie się Jarmark Cysterski oraz w Barcinie (powiat żniński) podczas Dnia Miodu. Wszystkich melomanów zapraszamy do Lubostronia (powiat żniński) na festiwal „Muzyka w świetle Księżyca”, a fanów muzyki rockowej i metalowej do Świecia na Festiwal Mocnych Brzmień.

Kujawsko-Pomorski Paszport Turystyczny to akcja podróżowania po najciekawszych miejscach na Kujawach i Pomorzu z propozycjami interesujących imprez w całym regionie. Więcej o paszporcie. 

 • 25-28 lipca, Ciechocinek
  Festiwal Piosenki Młodzieży Niepełnosprawnej

Nie wiadomo czy to urok ciechocińskich tężni i dobroczynne działanie solanki czy może kwitnące kwiatowe dywany, po których chciałoby się stąpać do sławy przyciągają do letniego kurortu najpiękniejsze polskie głosy. Tym razem scenę opanuje utalentowana wokalnie niepełnosprawna młodzież.

Więcej na: https://paszport.kujawsko-pomorskie.travel/pl/wydarzenia/festiwal-piosenki-mlodziezy-niepelnosprawnej-0

 • 28 lipca, Chełmno
  Spacerki po Chełmnie – „Dzieje chełmińskiego szkolnictwa XIV – XIX w.”

SIGILLUM ANTIQUISSIMAE ACADEMIAE CULMENSIS FILIAE BONONIENSIS. Roku Pańskiego 1386, na mocy przywileju Papieża Urbana IV, w Chełmnie powstaje filia Akademii Bolońskiej. Czy wśród studentów szacownej uczelni pojawi się w przyszłym stuleciu ktoś kto wstrzyma słońce i ruszy ziemię? Zapytajmy przewodnika…

Więcej na: https://paszport.kujawsko-pomorskie.travel/pl/wydarzenia/spacerkiem-po-chelmnie-dzieje-chelminskiego-szkolnictwa-xiv-xix-w

 • 26-27 lipca, Świecie
  Festiwal Mocnych Brzmień im. Ryśka Bieńka

Świecie proponuje mocne uderzenia - od czarnego rock’n’rolla, przez melodyjny heavy metal i metalcore, aż po ekstremalny, techniczny death! Jest moc – jest impreza!

Więcej na: https://paszport.kujawsko-pomorskie.travel/pl/wydarzenia/xvii-festiwal-mocnych-brzmien-im-ryska-bienka

 • 26-28 lipca, Lubostroń
  XVIII Festiwal „Muzyka w świetle księżyca”

Lubostroński Pałac i park też pełne mocnych brzmień! Elektryczne skrzypce i wiolonczela, mezzosopran, klarnet, kontrabas. Tuż pod srebrnym sierpem księżyca… Prawdziwe muzyczne żniwa!

Więcej na: https://paszport.kujawsko-pomorskie.travel/pl/wydarzenia/xviii-festiwal-muzyka-w-swietle-ksiezyca-0 

 • 26 lipca, Bydgoszcz

Rzeka Muzyki Młodych – Snowman

Najlepsze dopiero nadejdzie („The Best Is Yet To Come“) - z takim przekonaniem Snowman zadebiutował na rynku fonograficznym. Dziś mają na swym koncie nawet „Gwiazdozbiór". Miło, że odwiedzą Kujawsko-Pomorskie Konstelacje dobrych miejsc.

Więcej na: https://paszport.kujawsko-pomorskie.travel/pl/wydarzenia/rzeka-muzyki-mlodych-snowman

 • 28 lipca, Bydgoszcz

Rzeka Muzyki - The Whoop Group i stypendyści Miasta Bydgoszczy

The Whoop Group czyli kwartet szalony na 4 saksofony. Każdy z jego członków ma na koncie prestiżowe nagrody muzyczne zdobyte podczas konkursów krajowych i zagranicznych. Mają 
w repertuarze utwory klasyczne oraz ich współczesne aranżacje.

Więcej na: https://paszport.kujawsko-pomorskie.travel/pl/wydarzenia/rzeka-muzyki-whoop-group-i-stypendysci-miasta-bydgoszczy

 • 27-28 lipca, Toruń
 1. Festiwal Teatrów Ulicznych – „Timetraveler”, „Tango? Si, Tango!

Artystki z Belle Etage zapraszają przechodniów na tzw. „Walk Acty”, w których ważna jest interakcja z widzami.  Podczas dwóch spektakli można będzie przenieść się w czasie a nawet pójść w tango!

Więcej na: https://paszport.kujawsko-pomorskie.travel/pl/wydarzenia/5-festiwal-teatrow-ulicznych-timetraveler-i-tango-si-tango

 • 28 lipca, Toruń

„Muzyczne Przestrzenie Północy” – 23. Międzynarodowy Festiwal Nova Muzyka 
i Architektura

„Muzyczne Przestrzenie Północy” przywołają skandynawskie pieśni - od średniowiecza do XVIII w. Formacja ENSEMBLE NYLANDIA specjalizuje się w wykonywaniu muzyki dawnej i barokowej nie stroniąc od improwizacji i elektroniki.

Więcej na: https://paszport.kujawsko-pomorskie.travel/pl/wydarzenia/muzyczne-przestrzenie-polnocy

 • 27-28 lipca, Koronowo
  XVII Jarmark Cysterski i Bitwa pod Koronowem

Rycerzem się nie bywa. Rycerzem się jest. Co roku mogliśmy się o tym przekonać na tuszyńskich błoniach pod Koronowem, gdzie rycerska brać obozowała, toczyła walki i zabawiała przybyłą gawiedź. Tegoroczny Jarmark Cysterski z pewnością przejdzie do historii za sprawą zmiany miejsca organizacji wydarzenia.

Więcej na: https://paszport.kujawsko-pomorskie.travel/pl/wydarzenia/xvii-jarmark-cysterski

 • 27-28 lipca, Barcin
  Dni Miodu

Żyzne Kujawy i gospodarne Pałuki to krainy mlekiem i miodem płynące. Nawet jeśli skojarzenie Barcina z barciami jest przypadkowe - warto  świadomie zajrzeć do miasteczka podczas Dni Miodu. Pszczelarze i rzemieślnicy z regionu zaprezentują szeroką gamę produktów pszczelich organizując pokazy i degustacje z miodem w roli głównej. Atrakcją drugiego dnia będzie gotowanie z Robertem Sową i jego studiem kulinarnym.

Więcej na: https://paszport.kujawsko-pomorskie.travel/pl/wydarzenia/dni-miodu

 • 27-28 lipca, Biskupin
  Miotacz oszczepów – nieznana broń paleolitu

Popularne za sprawą „Gwiezdnych wojen” miotacze ognia zdają się być stosunkowo łatwe w obsłudze. Czas na miotacze oszczepów! Ta paleolityczna broń ma swoich wiernych fanów. W najbliższy weekend w Muzeum Archeologicznym w Biskupinie można nauczyć się posługiwania miotaczem oszczepów, wziąć udział w warsztatach oraz konkursach.

Więcej na: https://paszport.kujawsko-pomorskie.travel/pl/wydarzenia/miotacz-oszczepow-nieznana-bron-paleolitu

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe