Nowy właściciel Klubu Siatkarskiego CHEMIK BYDGOSZCZ

  • 11.07.2019, 13:17
  • KB
Nowy właściciel Klubu Siatkarskiego CHEMIK BYDGOSZCZ Idea założenia stowarzyszenia na rzecz rozwoju siatkówki w Bydgoszczy powstała ponad rok temu. Kłopoty finansowe Łuczniczki Bydgoszcz i widmo przeniesienia drużyny do innego miasta spowodowała chęć współdziałania wielu osób, którym zależy na utrzymaniu siatkarskiej drużyny.
Siatkarski klub CHEMIK BYDGOSZCZ ma nowego właściciela. Akcje prowadzącej go spółki Łuczniczka przejęło Stowarzyszenie Bydgoska Siatkówka.

Stowarzyszenie ‚Bydgoska Siatkówka’ powołała w tym roku grupa pasjonatów, kibiców i sponsorów, którzy od dłuższego czasu zdawali sobie sprawę, że dalsze funkcjonowanie klubu w poprzednim układzie właścicielskim będzie coraz trudniejsze, a los jedynej męskiej drużyny reprezentującej Bydgoszcz i region w Polskiej Lidze Siatkówki jest zagrożony.

Po kilkumiesięcznych, niełatwych negocjacjach Stowarzyszenie uzgodniło z Piotrem Alojzym Sieńko, większościowym udziałowcem prowadzącej drużynę spółki Łuczniczka Bydgoszcz warunki przejęcia pakietu akcji. Na mocy podpisanej umowy Stowarzyszenie ‚Bydgoska Siatkówka’ przejęło 91,6% akcji, 7,4% nadal kontroluje BKS Chemik Bydgoszcz, a 1% pozostał w rękach Piotra Sieńko.

Nowym Prezesem spółki Łuczniczka SA został Wojciech Jurkiewicz, były siatkarz, wieloletni kapitan bydgoskiej drużyny, który po zakończeniu kariery postanowił osiedlić się w Bydgoszczy.

- Bydgoszcz to świadomie wybrane z żoną nasze miejsce na ziemi i nie wyobrażam sobie naszego miasta bez ekstraklasowej męskiej siatkówki. Zdajemy sobie wszyscy sprawę, że sytuacja klubu nie jest prosta, ale zapewniam, że razem z pozostałymi członkami Stowarzyszenia zrobimy wszystko by najpierw utrzymać drużynę w PLS, a potem krok po kroku odbudować jej pozycję - Wojciech Jurkiewicz, Prezes Łuczniczka Bydgoszcz SA.

Podczas konferencji prasowej Wojciech Jurkiewicz podziękował za zaufanie Prezydentowi Bydgoszczy i za otwartość na współpracę Prezesowi BKS Chemik - ich wsparcie miało bowiem znaczący wpływ na ostateczny sukces negocjacji.

 - Bardzo cieszę się, że pojawiła się grupa osób, która zdecydowała podjąć to niełatwe wyzwanie. Widzę w tej grupie potencjał i zespołową siłę – wierzę, że przełoży się to na sukces - Rafał Bruski, Prezydent Bydgoszczy

Członkowie Stowarzyszenia podkreślają, że dla nich, ale przede wszystkim dla rozwoju siatkówki w Bydgoszczy kluczowe znaczenie ma ścisła, dobra współpraca z BKS Chemik. Podczas pierwszych spotkań wyjaśniono wszelkie nieporozumienia, prezesi są w stałym kontakcie, a dla drużyny seniorów BKS Chemik jest i będzie naturalnym, najważniejszym partnerem w kwestii szkolenia dzieci i młodzieży.

- Ta zmiana to nie tylko nowy właściciel, ale przede wszystkim nowa jakość, inny styl działania i zarządzania - celem jest sportowy sukces, a drogą do jego osiągnięcia transparentność, szacunek dla kibiców i sponsorów, współpraca z nimi, budowa siatkarskiej rodziny, która zarządza seniorską drużyną, ale troszczy się o szkolenie młodzieży i popularyzację siatkówki - Tomasz Konieczyński, Członek Zarządu stowarzyszenia Bydgoska Siatkówka

Najbliższe tygodnie to kluczowy dla klubu moment - z końcem lipca upływa termin na złożenie wniosku licencyjnego na grę w PLS, a wcześniej trzeba uzgodnić warunki spłaty zaległości finansowych i jednocześnie zakończyć budowanie drużyny.

Trenerem Chemika pozostanie Przemysław Michalczyk, większość zawodników na nowy sezon zakontraktował jeszcze poprzedni zarząd, w tej chwili trwając negocjacje z kandydatami na pozycje atakującego i ofensywnego przyjmującego. Sportowy cel na najbliższy rok to utrzymanie drużyny w PLS.

- Przed nami długi marsz, nie obiecujemy cudu - czeka nas wieloletnia praca, właśnie ją rozpoczynamy, odpowiedzialni, świadomi problemów, ale z przekonaniem, że drużyna bydgoskich siatkarzy odzyska dawny blask, a hala Immobile Łuczniczki zapełni się kibicami. Chciałbym zaapelować do wszystkich, którym na sercu leży dobro męskiej siatkówki w Bydgoszczy - rozpoczynamy misję ratunkową - stąd prośba do wszystkich kibiców, sympatyków, sponsorów - ta grupa społeczników, która wzięła odpowiedzialność za klub potrzebuje wsparcia, każda pomoc się liczy, sukces będzie możliwy, jeśli na nowo tchniemy energię w całą bydgoską, siatkarską rodzinę - Maciej Grześkowiak, Członek Zarządu Stowarzyszenia Bydgoska Siatkówka.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe