W Bydgoszczy spada stopa bezrobocia

  • 03.07.2019, 14:28 (aktualizacja 03.07.2019, 14:33)
  • KB
W Bydgoszczy spada stopa bezrobocia KB archiwum
Stopa bezrobocia w mieście na koniec czerwca br. osiągnęła poziom 3,4 proc. To najniższy od początku lat 90 - tych poziom bezrobocia zanotowany w Bydgoszczy.

Z wyliczeń Powiatowego Urzędu Pracy wynika, że na koniec czerwca zarejestrowanych bezrobotnych mieszkańców naszego miasta było 5 tys. 596. W porównaniu do poprzedniego miesiąca oznacza to spadek o 126 osób, a na przestrzeni pierwszego półrocza br. – spadek o 386 osób. Jest to najniższy od początku lat 90-tych poziom bezrobocia zanotowany w naszym mieście.

W zeszłym roku o tej samej porze roku bezrobocie w Bydgoszczy było wyższe - wynosiło 4 proc. Już wtedy stopa bezrobocia była najniższa od lat – dziś jest jeszcze lepiej - bezrobocie w Bydgoszczy wynosi 3,4 proc.

Na lokalnym rynku pojawia się coraz więcej ofert pracy - od początku roku pracodawcy zgłosili do PUP ponad 10 tys. takich ofert, a biorąc pod uwagę, że nie wszystkie oferty z rynku trafiają do PUP, ich rzeczywista ilość jest zdecydowanie większa. O dobrej sytuacji na lokalnym rynku pracy świadczy również liczba ponad 10 tys. złożonych w pierwszym półroczu w PUP oświadczeń lokalnych firm o powierzeniu pracy cudzoziemcom.

Wśród bydgoskich bezrobotnych przeważają kobiety (57,6 %), osoby z wykształceniem gimnazjalnym lub podstawowym (27,5 %), a także osoby tzw. długotrwale bezrobotne (zarejestrowane ponad 12 miesięcy) – 50,7 %.

Lokalny rynek pracy to nie tylko miasto Bydgoszcz; podobnie wygląda sytuacja w okolicznych gminach. Na koniec czerwca w PUP było zarejestrowanych 2 tys. 061 bezrobotnych mieszkańców powiatu bydgoskiego (w ciągu półrocza odnotowano spadek o 309 osób).

Bezrobocie w liczbach

w Bydgoszczy - 3,4 %

w powiecie bydgoskim - 5,1 %

w Polsce - 5,4 %

w woj. kujawsko - pomorskim - 8,1 %.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe