Za nami XI Rajd Rowerowy Galerii Pomorskiej!

  • 03.07.2019, 12:39
  • KB
Za nami XI Rajd Rowerowy Galerii Pomorskiej! GP
Dnia 29 czerwca 2019 odbył się XI Rajd Rowerowy Galerii Pomorskiej. Rajd, jak co roku, zgromadził ogromną ilość osób – w minioną sobotę w Rajdzie udział wzięło ponad 1 780 osób! Był to największy peleton rowerowy w Polsce! „Zgodnie z obietnicą przekazaliśmy złotówkę za każdego uczestnika na Bydgoski Zespół Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych HOSTEL. Przekazana kwota wyniosła 1 783 złote.” – mówi Izabella Knitter, Marketing Manager Galerii Pomorskiej.

Zapisy przez Internet rozpoczęły się pod koniec maja, a zapisało się ponad 1 700 osób. Dla pierwszych 500 uczestników przygotowaliśmy koszulki z grafiką Rajdu, dla kolejnych 300 osób czapeczki rajdowe. Dla wszystkich przygotowaliśmy również numery startowe, z których pierwsze tysiąc były imienne. Dla 1 000 zapisanych osób zapewniliśmy również ciepły posiłek na mecie. Woda była zapewniona dla wszystkich uczestników Rajdu.

Rajd Rowerowy startował z parkingu Galerii Pomorskiej o godzinie 12:00. Trasa liczyła około 12 km i prowadziła głównymi ulicami Bydgoszczy: Kamienną, Łużycką, Fordońską, Jagiellońską, dalej Ogińskiego do ronda Wielkopolskiego, z powrotem do Jagiellońskiej, przez ul. 3 Maja i Gdańską, aż do mety na polanie hippicznej w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku Myślęcinek.

Od godziny 12:30 Straż Miejska czekała na najmłodszych uczestników w miasteczku drogowym w Myślęcinku, gdzie dzieci uczyły się zasad ruchu drogowego, a następnie dołączyły do peletonu.

Na mecie odbył się piknik rodzinny oraz konkursy z nagrodami. Do wygrania były 3 rowery, gadżety turystyczne i sportowe oraz upominki od Najemców Galerii Pomorskiej.

Nad prawidłowym przebiegiem Rajdu i bezpieczeństwem uczestników czuwały służby porządkowe (policja) i medyczne (pogotowie ratunkowe) oraz partner wydarzenia - Bydgoska Masa Krytyczna.

 

KB

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe