TULIA wystąpi podczas pierwszego koncertu Rzeka Muzyki

  • 24.06.2019, 11:31 (aktualizacja 24.06.2019, 11:40)
  • KB
TULIA wystąpi podczas pierwszego koncertu Rzeka Muzyki UM archiwum
Rzeka Muzyki - cykl koncertów w amfiteatrze Opery Nova cieszy się niesłabnącą popularnością wśród mieszkańców. W tym roku przed bydgoską publicznością wystąpią m.in. Tulia, Mitch&Mitch i Jacek Bończyk. Koncerty odbywać się będą w każdą niedzielę lipca i sierpnia o godzinie 19:00. Wstęp jest wolny.

Cykl koncertów na wodzie zabrzmi, jak co roku, muzyką artystów docenianych w kraju i za granicą. Melomani będą mieli okazję usłyszeć zarówno utalentowanych artystów młodego pokolenia, jak i wykonawców z pokaźnym dorobkiem muzycznym. Pierwszy koncert zabrzmi mocnymi żeńskimi wokalami w wykonaniu zespołu "Tulia". Artystki okrzyknięte odkryciem ostatnich lat, zasłynęły nietuzinkowymi coverami hitów polskiej i zagranicznej sceny muzycznej. Ich białe głosy wraz z towarzyszącym im zespołem instrumentalistów usłyszeć będzie można już 7 lipca.

Tydzień później gratka dla fanów jazzowych brzmień - Dawid Lubowicz Quartet zaprezentuje utwory z płyty "Inside". Jeden z najlepszych jazzowych skrzypków w kraju zagra na bydgoskiej scenie w doborowym towarzystwie Krzysztofa Herdzina, Roberta Kubiszyna oraz Łukasza Żyty.

Podczas trzeciego koncertu tegorocznej edycji zagramy też "w zielone" z mistrzem Młynarskim. Aktor, piosenkarz, reżyser i scenarzysta - Jacek Bończyk zaprezentuje w Bydgoszczy recital, podczas którego widzowie usłyszą najbardziej znane utwory Wojciecha Młynarskiego.

Pierwszą połowę muzycznej rozgrywki zakończy młode pokolenie polskiej sceny muzycznej - The Whoop Group wraz ze stypendystami Miasta Bydgoszczy. Żywiołowy zespół saksofonistów wielokrotnie nagradzanych za dotychczasowe osiągnięcia, rozbuja bydgoską scenę na wodzie utworami muzyki klasycznej i współczesnej. Tego samego wieczoru usłyszymy w amfiteatrze Opery Nova Emiliana Rosiaka i Antoniego Majewskiego. To już tradycja, że Rzeka Muzyki gości najlepszych młodych artystów docenionych przez miasto. Tegoroczni stypendyści są wiolonczelistami, którzy mimo młodego wieku, koncertowali już wielokrotnie w kraju i za granicą, a na swoim koncie mają wygrane w konkursach wiolonczelowych.

Pierwsza niedziela sierpnia należeć będzie do zespołu Mitch & Mitch. Melomani kochają ich za nowatorskie podejście do muzyki, humor i energię. Dziewięcioosobowa orkiestra wykonuje utwory, które są połączeniem rocka alternatywnego z elementami muzyki pop i bluesa. Muzycy słyną także ze współpracy z innymi wybitnymi artystami. Płyta wydana wraz ze Zbigniewem Wodeckim otrzymała status platynowej.

Tydzień później, 11 sierpnia amfiteatr przy Operze Nova zabrzmi muzyką poważną. Meccore String Quartet zaprezentuje program „Od Haydna do Griega”. Bydgoscy melomani będą mieli okazję usłyszeć muzykę mistrzów w wykonaniu „karety” tego rozdania, kwartetu smyczkowego, który wielokrotnie doceniany był nie tylko przez publiczność, ale i krytyków, m.in. nominacjami do prestiżowych nagród Fryderyki.

W sierpniu na jazzową nutę zagra mistrz tego gatunku muzycznego, Janusz Szrom - wokalista jazzowy, miłośnik Krzysztofa Komedy, który jako pierwszy przygotował opracowania nutowe wszystkich utworów wokalnych artysty. Razem z towarzyszącymi muzykami zaprezentuje program „Krzysztof Komeda - Song Book”.

Ostatnim koncertem będzie występ Janusza Radka. Pożegnanie z widzami Rzeki Muzyki upłynie pod znakiem poezji Haliny Poświatowskiej w wykonaniu artysty o ogromnym dorobku aktorskim i muzycznym. Wiersze poetki i pełna wrażliwości ich interpretacja w wykonaniu Janusza Radka gwarantują wieczór pełen emocji.

Rzeka Muzyki 2019, amfiteatr przy Operze Nova, zawsze o godz. 19.00. Wstęp wolny.

7 lipca – TULIA, „Tulia”

 

14 lipca - DAWID LUBOWICZ QUARTET, „Inside”

 

21 lipca – JACEK BOŃCZYK, „Absolutnie…czyli Bończyk śpiewa Młynarskiego”

 

28 lipca - THE WHOOP GROUP, "Crimes". A także występ stypendystów Miasta Bydgoszczy – Emilian Rosiak i Antoni Majewski

 

4 sierpnia – MITCH&MITCH, „W mitchowskim stylu”

 

11 sierpnia - MECCORE STRING OUARTET. "Od Haydna do Griega"

 

18 sierpnia – JANUSZ SZRON, „Krzysztof Komeda – Song Book”

 

25 sierpnia – JANUSZ RADEK, „Poświatowska/Radek”

 

KB

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe