Akademia Juventus Academy Bydgoszcz na trzecim miejscu w Juventus World Cup!

  • 19.06.2019, 13:44
  • KB
Akademia Juventus Academy Bydgoszcz na trzecim miejscu w Juventus World Cup! Juventus Academy World Cup
W ubiegłym tygodniu Akademia z Bydgoszczy wzięła udział w Mistrzostwach Świata Juventus Academy. Na turniej zorganizowany przez turyński klub dla dwóch kategorii wiekowych do lat 13 i do lat 11 zjechały akademie Juventus z całego świata.

Zawodnicy z Bydgoszczy grali dwiema drużynami w kategorii do lat 11 (rocznik 2008) – Juventus Academy Bydgoszcz White i Black.

Drużyna White zdobyła 3 miejsce na świecie! W rozgrywkach grupowych wygrywała z Texasem 13:4, Algierią 10:0, zremisowała z Serbią 1:1.

Do kolejnych rund awansowali zwycięzcy grup i 5 najlepszych drużyn z drugich miejsc wtedy też bydgoszczanie ponownie  zagrali z Serbią. Udało się wygrać 7:2, następnie z Akademią z Rumunii White 6:0.

Mecze grupowe oraz play-off rozgrywane były w malowniczych rejonach górskich w Bardonecchi i okolicy. Mecze półfinałowe rozgrywano już w bazie treningowej pierwszej drużyny Juventus FC. Tam bydgoska Akademia prowadziła  2:0 z drużyną Rumunii Black, jednak stracona bramka pod koniec pierwszej połowy wprowadziła nerwowość w dalszą grę.

Rumunia doprowadziła do remisu, a w karnych odniosła zwycięstwo, które dało jej prawo gry w Finale. Finał wygrała, bydgoszczanie zajęli 3 miejsce.

Finałowe mecze były rozgrywane na Allianz Stadium w Turynie,  a Akademia z Bydgoszczy,  jako trzecia  drużyna mistrzostw mogła odebrać puchar z rąk Gianluci Pessotto. Mecze półfinałowe oglądał Pavel Nedved.

Zawodnicy  w czasie turnieju mieli możliwość obejrzeć mecz el. ME Włochy-Bośnia, który odbył się w Turynie oraz zwiedzić klubowe muzeum.

Na szczególną uwagę zasługuje zaangażowanie młodych zawodników, które pozwoliło im dojść tak wysoko. Tego typu sukces wróży jeszcze większy w przyszłości. Dzięki swojej postawie wychowankowie Juventus Academy Bydgoszcz znaleźli się o krok finału na Allianz Stadium.

Warto podkreślić, że wśród 10 najlepszych zawodników turnieju wybranych przez Włochów znalazł się Aleksander Klimkiewicz (rok młodszy zawodnik).

Oprócz tego tej samej drużynie we wtorek udało się też wygrać  finałowe mecze o Mistrzostwo Ligi Orlika w Kujawsko-Pomorskim.

Skład drużyny white

SZYMON

OTFINOWSKI

JAN

DĄBROWSKI

SZYMON

TOMASZEWSKI

MARCEL

GÓRA

SZYMON

NOWAK

IGOR

OBRZANOWSKI

OLIWIER

PIETRZAK

ADRIAN

CHOLEWCZYŃSKI

ALEKSANDER

NIEŚMIAŁEK

ALEKSANDER

KLIMKIEWICZ

OLAF

DOBROWOLSKI

KRZYSZTOF

ANDRZEJEWSKI

FRANCISZEK

HOFFMANN

Skład drużyny black:

WIKTOR

POGODA

MAKSYMILIAN

ROCHLITZ

XAWERY

NAMIEL

MAURYCY

FELSKI

NATAN

DĘBICKI

WIKTOR

KIEĆ

KOSMA

WOZOWICZ

ALEKSANDER

KACZMAREK

CYPRIAN

ORZECHOWSKI

KAZIMIERZ

JARANOWSKI

MIKOŁAJ

BUDZIAK

HUANG

KHOAT CAO

FILIP

STĘPNIAK

 

 

 

 

Trenerzy:

 

- Główny trener – Krzysztof Bereznowski,  w asyście podczas turnieju: Łukasza Figurskiego, Tomasza Pazderskiego i  Przemysława Mazurkiewicza.

 

KB

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe