Pijesz alkohol "pod chmurką"? Możesz zostać namierzony na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa!

  • 18.06.2019, 14:03
  • KB
Pijesz alkohol "pod chmurką"? Możesz zostać namierzony na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa! Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
O pozwoleniu na spożywanie alkoholu w miejscach publicznych traktują określone przepisy. Oznacza to, że nie można pić alkoholu w miejscach, według swojego "widzi mi się". Stąd w katalogu KMZB znalazła się kategoria zgłoszenia o spożywaniu alkoholu w miejscu niedozwolonym.

To nie tylko problem sam w sobie, ale też często hałaśliwe zachowanie ze strony osób tak łamiących prawo. Dochodzi do tego także zaśmiecanie, nawet zaczepki przechodniów. Cóż, z piciem napojów procentowych, należy ograniczyć się do miejsc, gdzie jest to dozwolone. Ostatnio mieszkaniec Janikowa, skorzystał z policyjnego narzędzia jakim jest aplikacja Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Zaznaczył na niej problem spożywania alkoholu przy ul. Ogrodowej. Zostało wskazane konkretne miejsce, gdzie klienci miejscowych sklepów piją alkohol w rejonie tych punktów handlowych i w pobliskich krzakach.

Weryfikacją zgłoszenia zajął się dzielnicowy z miejscowego komisariatu policji. Systematycznie kontrolował to miejsce i w ostatnim czasie ukarał mandatami za to wykroczenie dwie osoby. Ta sytuacja oznacza, że sygnał zgłoszony przez obywatela potwierdził się, a uciążliwe zagrożenie policjant wówczas wyeliminował.  Ponadto dzielnicowy widząc potrzebę, w czasie swojego obchodu, odwiedza wskazane miejsce przy ul. Ogrodowej. Praktycznie podczas każdej służby ujawnia podobne wykroczenia i stosuje represje w postaci mandatów, a nawet kieruje wnioski o ukaranie do sądu. Przypadki bowiem picia „pod chmurką”, w tym miejscu się powtarzają.

Przykład ten pokazuje, że można w prosty sposób zasygnalizować Policji zdarzenia, których jesteśmy świadkami i które mają miejsce w naszym sąsiedztwie. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa daje właśnie taką możliwość, a dzięki niej każdy ma wpływ na poprawę bezpieczeństwa.

Jeśli do tej pory ktoś nie miał okazji zapoznać się z KMZB, jej działaniem i możliwościami, warto wpisać w internet hasło Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa (lub wejść na strony internetowe Policji) i tam o niej poczytać. Aplikacja działa 24h na dobę, jest szczegółowa co do możliwości wskazania miejsca występowania danego problemu. Jej celem jest eliminacja różnych zagrożeń, które są wokół nas.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe