Mnóstwo różności znajdziesz na Jarmarku Świętojańskim

  • 05.06.2019, 12:16
  • KB
Mnóstwo różności znajdziesz na Jarmarku Świętojańskim  KPCK
Tegoroczny Jarmark poszerzony będzie o 19. Ogólnopolski Przegląd Twórczości Artystycznej Seniorów „Babie Lato”, finał 11. Marszu Kapeluszowego bydgoskich uniwersytetów trzeciego wieku i klubów seniora, występy zespołów folklorystycznych oraz wydarzenie specjalne, koncert pt. „Chce się śpiewać” – artyści z Teatru Życia oraz Sławek Wierzcholski z zespołem

9 czerwca (niedziela)

Jarmark Świętojański oraz „Babie Lato”

Godz. 10-18, Wyspa Młyńska w Bydgoszczy.

 

Ponad setka wystawców z Kujaw, Kaszub, Pałuk i innych polskich regionów - twórcy ludowi, artyści, etnodizajnerzy przeróżnych specjalności, malarze, rzeźbiarze, ceramicy, hafciarki, plecionkarze rozłożą swoje dzieła obok wyrobów z lnu, filcu, biżuterii, wycinanek czy witraży. Wszystko to na zbliżającym się Jarmarku Świętojańskim. Strawę duchową uzupełni przepyszne regionalne jadło robione według starych receptur, w tym tak ulubione przez bydgoszczan: gęsina, sery, miody wzbogacone o litewskie przysmaki.

Ogólnopolski Przegląd Twórczości Artystycznej Seniorów „Babie Lato” jest wielopokoleniowym przeglądem rękodzieła artystycznego, wymianą doświadczeń seniorów z ludźmi młodego pokolenia w zakresie amatorskiej i profesjonalnej twórczości artystycznej. Przegląd ma charakter konkursowy, a nagrodą główną jest GRAND PRIX im. Edwarda Witkowskiego.

Twórcom, jak co roku towarzyszyć będą dziecięce zespoły folklorystyczne: Pałuczaczki z Szubina, Chabry z Olszewki, Krajna z Nakła, Frechowne Sznupki z Samsieczna, Krebane z Brus i Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska. To nie koniec muzycznych atrakcji – przygrywać nam będzie też Kapela Ferajna Bydgoska, a na zakończenie usłyszymy Sławka Wierzcholskiego w koncercie „Chce się śpiewać”.

Gorąco zapraszamy wszystkich Państwa, którzy chcą nietuzinkowo spędzić ten niedzielny czas na Wyspę Młyńską.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

9 czerwca (niedziela)

„Chce się śpiewać” – artyści z Teatru Życia oraz Sławek Wierzcholski z zespołem

Godz. 17:00, Wyspa Młyńska w Bydgoszczy, w ramach Jarmarku Świętojańskiego, wstęp wolny.

Młodzi artyści z „Teatru Życia”, będąc niedowidzącymi lub niewidomymi, osobowość artystyczną budują muzyką. Wśród nich znajdą się: Daria Barszczyk, Monika Młot, Joanna Przyborowska, Natalia Smogulecka, Aneta Szynol, Przemysław Cackowski, Przemysław Rogalski i Michał Karol Wiśniewski – studenci, absolwenci szkół muzycznych, laureaci konkursów piosenkarskich

Gościem i wykonawcą szczególnym koncertu będzie Sławomir Wierzcholski – kompozytor i autor tekstów, wokalista, wirtuoz harmonijki ustnej, twórca Nocnej Zmiany Bluesa.

Wykonywane piosenki będą jego autorstwa, ukazały się na płycie "Chce się śpiewać" wydanej przez Centrum Rehabilitacji im. ks. Biskupa Jana Chrapka w Grudziądzu. Wokalistom będzie towarzyszyć zespół Bartosza Staszkiewicza – muzyka i aranżera, grającego na instrumentach klawiszowych wraz z gitarzystą Nikodemem Wróblem, basistą Michałem Rybką i perkusistą Waldemarem Franczakiem.

 

 

KB

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe