Curie Awards in Martial Arts. Gala Sportowo-Naukowa

  • 03.06.2019, 13:43 (aktualizacja 03.06.2019, 14:04)
  • KB
Curie Awards in Martial Arts. Gala Sportowo-Naukowa Pokaz MMA Artur Pujszo vs Michał Wolski
W minioną środę w hali sportów walki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego odbyła się Gala Sportowo-Naukowa zorganizowana przez uniwersyteckie Studium Wychowania Fizycznego dla młodzieży bydgoskich szkół średnich i studentów Uczelni.

Podczas Gali prezentowali się sportowcy trenujący różne sporty walki, /Taekwondo, Judo, Karate, MMA/ wygłoszono referat naukowy o tematyce walk w oktagonie, entuzjastycznie przyjęty pokaz konfrontacji w którym vice mistrzyni Europy Natalia Jasińska "pokonała" wielokrotnie swojego trenera judokę - Ryszarda Pujszo.

Studenci zaprezentowali również poetyckie oblicze kultury fizycznej /Adam Makowski/,  a całość zakończył efektownym tańcem Hip Hop mistrzowski zespół Wolf Gang z solistką Pauliną Wyżlic.

W trakcie Gali już tradycyjnie wręczono wyróżnienia  "Curie Awards in Martial Arts" studentom trenującym sporty walki i jednocześnie zajmującym się badaniami naukowymi w tym zakresie.

Laureatami zostali:

Piotr Kołakowski - zawodnik Kickboxingu i Karate

Marta Wojdat - zawodniczka MMA i Brazylijskiego Jiu- Jitsu /stypendystka Ministra/

Wojciech Marjański - zawodnik MMA i Brazylijskie Jiu-Jitsu

Mariusz Migdalski - zawodnik Karate

Patrycja Janowska - Judo /dwukrotna stypendystka Ministra/

Galę prowadzili wspólnie studentka i jednocześnie znana bydgoska modelka Angelika Banach i uniwersytecki trener sportów walki Ryszard Pujszo.

Gratulujemy promocji Uniwersytetu.

KB

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Oli
Oli 08.06.2019, 19:15
Taekwondo z mojej szkoły - super
Magic
Magic 03.06.2019, 19:39
Angelika też trenuje??Gdzie???
Damian
Damian 26.08.2019, 22:20
Angelika to nowa aktorka - jest super

Pozostałe