"Muzyka Naszych Czasów". Wyjątkowy koncert w Filharmonii Pomorskiej

  • 31.05.2019, 12:35
  • KB
"Muzyka Naszych Czasów". Wyjątkowy koncert w Filharmonii Pomorskiej Filharmonia Pomorska
6 czerwca ZAPRASZAMY NA KONCERT do Filharmonii Pomorskiej, o godz. 17.00. W Bydgoszczy to będzie już ostatni koncert z cyklu "Muzyka Naszych Czasów", III edycja, 2019. Koncerty odbywały się od marca do czerwca, w różnych znaczących ośrodkach kulturalnych w Polsce: Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach, Uniwersytecie Muzycznym w Warszawie, Akademiach Muzycznych w Katowicach, Poznaniu, Krakowie, Gdańsku, Łodzi oraz szkołach muzycznych w Białymstoku, Krakowie, Radomiu, Koninie, Warszawie, i w Bydgoszczy.

Stowarzyszenie Akademia imienia Krzysztofa Pendereckiego – Międzynarodowe Centrum Muzyki i Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego wraz z Państwowym Zespołem Szkół Muzycznych im. Artura Rubinsteina w Bydgoszczy (współorganizator) przedstawią utwory współczesnych kompozytorów po raz kolejny łącząc się w Projekcie MUZYKA NASZYCH CZASÓW.

Podczas muzycznego wieczoru, wystąpi młode pokolenie utalentowanych artystów, którzy wykonają wraz z gronem znakomitych Profesorów dzieła skomponowane dla III Edycji Programu "Muzyka Naszych Czasów", którego twórcą jest Adrianna Poniecka-Piekutowska.

Więź pokoleniowa stanowi łącznik dla tej formy promocji muzyki! Poprzednie edycje koncertów spotkały się z dużym uznaniem wśród słuchaczy i wykonawców!

PROGRAM, koncert Foyer 6.06.2019, g. 17.00

Katarzyna Danel                    Gabinet Luster

wyk.- klarnet –  Borys Biniecki

wyk. - fortepian  - Chen Jilin

 

Paweł Sławiński                    „In the valley of hornets”

wyk. - akordeon – Jakub Pawlak – kl. VI OSM II st.

Przygotowanie Krzysztof Lutrzykowski

 

Bartosz Witkowski                 Im Namen

wyk. - obój – Kacper Korybalski – kl. V OSM II st.

wyk. - klarnet – Paweł Libront – kl. II OSM II st.

wyk. - fagot – i przygotowanie – Zdzisław Dworzyński

 

Filip Sporniak                        Wildness

wyk. - wiolonczela Zuzanna Nogaj – kl. V PSM II st.

Przygotowanie Joanna Otmianowska-Siarkiewicz

 

Jakub Jung                            Pięciochwila na akordeon i fortepian

wyk. - akordeon – Konrada Powicki kl. V OSM II st.

wyk. - fortepian – Jakub Gurgul – kl. IV OSM II st.

Przygotowanie Małgorzata Karczewska

 

Wojciech Chałupka                               Empusa

wyk. – saksofon solo  -  Marek Marszałek

 

Adam Porębski                      Mgliste melodie

wyk. - wiolonczela – Juliusz Sójka – klasa III OSM II st. Klasa Talentów

wyk. - fortepian – Aleksander Misiak – klasa III OSM II st. Klasa Talentów

Przygotowanie – Michał Litwa

 

Marcin Jachim                       Cadencafuriosa

- trąbka – Tomasz Gluska

 

Dominik Lasota                      Ranne Zorze

wyk. - altówka – Zuzanna Orzechowska – kl. I OSM II stopnia

wyk. - wiolonczela – Julia Le Hai – kl. III OSM II st.

wyk. - kontrabas – Antonina Gawryłkiewicz – kl. I OSM II st.

wyk. - akordeon – Sławomir Bałdowski – kl. III OSM II st.

wyk. - fortepian- Maksym Giza – kl. IV OSM II st.

Przygotowanie Krzysztof Krymer

Prowadzenie koncertu: Anna Szarapka

 

KB
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe