Nowe brzmienie Włodzimierza Wysockiego - Projekt Volodia w Bydgoszczy

  • 30.05.2019, 17:22 (aktualizacja 30.05.2019, 17:27)
  • KB
Nowe brzmienie Włodzimierza Wysockiego - Projekt Volodia w Bydgoszczy Projekt Volodia
Światłownia zaprasza na koncert piosenek Włodzimierza Wysockiego w wykonaniu zespołu Projekt Volodia.

Wydarzenie w ramach XIV Festiwalu Piosenek Jacka Kaczmarskiego.

9 czerwca, g.17., niedziela, Sala Manru Opery Nova. Bezpłatne zaproszenia do odbioru w Światłowni (ul. Św. Trójcy 15) we wtorki, piątki i soboty 14-22.

Dotowano ze środków Miasta Bydgoszczy i Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Projekt Volodia wyrósł na fascynacji twórczością Włodzimierza Wysockiego. Sprawcą powołania tego unikalnego projektu jest Janusz Kasprowicz muzyk, aranżer, twórca i dyrektor artystyczny pierwszego w Polsce cyklicznego festiwalu poświęconego twórczości W. Wysockiego „Wołodia pod Szczelińcem”.

Wokalista zaprosił do projektu muzyków grających na co dzień jazz, rock, flamenco, blues. Pozwoliło to na stworzenie niepowtarzalnego, urozmaiconego ( w formie przystępnej również dla młodych odbiorców) materiału muzycznego, a raczej całego spektaklu, jakim niewątpliwe jest koncert grupy Projekt Volodia. Wyszły zaskakujące aranże z gitarą elektryczną, banjo, ukulele, basem, perkusją , akordeonem i niepowtarzalnym instrumentem butelkowym stworzonym przez samych muzyków – vinofonem.

Nowoczesne aranżacje kultowych utworów legendarnego barda Włodzimierza Wysockiego odświeżone przez Projekt Volodia nadają nowy wyraz we współczesnym świecie.

Uniwersalność muzyki zespołu pozwala zgromadzić na swoich koncertach publiczność w każdym wieku, od nastolatków do fanów Wysockiego pamiętających jego występy „na żywo”. Dzięki temu Projekt Volodia z powodzeniem występuje zarówno na dużych scenach w salach widowiskowych, filharmoniach i amfiteatrach, jak również w kameralnych, młodzieżowych klubach muzycznych.

W 2011 r. koncert Projeku Volodia transmitowany był w radiowej Trójce ze Studia im A. Osieckiej.

Zespół Projekt Volodia wystąpi w następującym składzie:

Janusz Kasprowicz „Yanis” – wokal, gitara basowa

Bogdan Bińczak „Toronto” – akordeon, vinofon, instr. perkusyjne

Robert Gawron „Barakuda” – gitara flamenco, banjo, ukulele

Marcin Kotlarski „Kafi” – gitara elektryczna

Tomasz Burzyński „Burza” – perkusja

https://www.facebook.com/projektvolodia

www.projektvolodia.pl

KB

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe