Wydra i jej święto już w najbliższą sobotę

  • 29.05.2019, 16:45 (aktualizacja 29.05.2019, 17:15)
  • KB
Wydra i jej święto już w najbliższą sobotę fot. ilustracyjna
Ogród Zoologiczny w Bydgoszczy zaprasza młodych i starszych miłośników wydr i nie tylko na wspólną zabawę z okazji Międzynarodowego Dnia Wydry, który celebrować będziemy 1 czerwca.

Spotkanie rozpoczyna się o godz. 12 startem rodzinnej gry terenowej "Tropem małych drapieżników". Uczestnicy tworzą drużyny, które w trakcie gry odkrywają tajemnice świata zoologicznego i jego mieszkańców. Następnie dzieci i dorośli będą mogli wykazać się talentami malarskimi w konkursie plastycznym "Wydra w przyrodzie", a prace wykonywane będą węglem, farbami plakatowymi i kredą na chodnikach ogrodu.

O godz. 14 rozpocznie się pogadanka o ciekawostkach z życia wyjątkowego gatunku wydr, jakim jest wydra morska.

Kolejnym wydarzeniem dnia będzie pokaz treningu i karmienia wydr, który rozpocznie się o godz. 14.40.

Na zakończenie dnia zapraszamy na I Turniej o Puchar Kierownika Zoo "Marlenka 2019- wszystko o wydrach". Po nim nastąpi rozdanie nagród dla wszystkich zabaw i konkursów, uhonorowani zostaną także laureaci konkursu literackiego "Wydrzym głosem".

Dzień Wydry zakończy defilada z wydrzym pyszczkiem.

Dzieci przebrane za wydry wchodzą do zoo za darmo, pozostali płacą 18 zł (bilet normalny) i 12 zł (bilet ulgowy).

Do zobaczenia w Dzień Dziecka w zoo!

Międzynarodowy Dzień Wydry to inicjatywa międzynarodowej fundacji na rzecz ochrony gatunków wydr (IOSF), która jest jedyną organizacją zajmującą się wyłącznie ochroną i opieką nad wydrami w oparciu o ponad 20 lat badań naukowych w Wielkiej Brytanii i na całym świecie.

 

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe