16 mln zł na Bydgoski Budżet Obywatelski

  • 28.05.2019, 15:45 (aktualizacja 28.05.2019, 15:59)
  • KB
16 mln zł na Bydgoski Budżet Obywatelski BBO archiwum
Do 12 czerwca ratusz czeka na projekty mieszkańców do kolejnej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. W tej edycji zwycięskie pomysły realizowane będą za rekordową kwotę – 16 mln zł, z czego 3,5 mln przeznaczono na projekty ponadosiedlowe. Miasto czeka na pomysły mieszkańców, które wzbogacą nasze miasto.

Przed nami druga edycja projektów ponadosiedlowych. Wymogi przy zgłaszaniu pomysłów są dwa. Projekt nie może przekroczyć kwoty 1.700.600 zł i musi uzyskać pozytywną opinię co najmniej trzech rad osiedli. W poprzedniej edycji BBO w kategorii projektów ponadosiedlowych zwyciężyło zadanie polegające na rewitalizacji nabrzeży Starego Kanału Bydgoskiego. W ramach dostępnych pieniędzy, decyzją ponad trzech tysięcy mieszkańców na osiedlach powstaną podświetlane minitężnie. Zostaną wybudowane w Fordonie, na Osowej Górze i Wyżynach. Dlaczego warto składać projekty ponadosiedlowe? Jest to dodatkowa szansa na realizację ciekawych pomysłów, które będą służyć wszystkim mieszkańcom Bydgoszczy, a przeznaczona kwota daje duże możliwości. Zachęcamy do zgłaszania swoich pomysłów, termin upływa 12 czerwca. Zgłaszanie projektów za pośrednictwem elektronicznej aplikacji na stronie www.bydgoszcz.pl/bbo

Nowością są małe projekty społeczne
Na te projekty przeznaczyliśmy blisko 500 tys. zł. Pojedynczy projekt nie może przekroczyć kwoty 46.380 zł. Ta kategoria została stworzona specjalnie z myślą o młodzieży i bydgoskich seniorach. W ramach małych projektów społecznych będą mogły być zgłaszane działania z zakresu m.in. animacji, aktywizacji społecznej, edukacji, sportu, sztuki, ekologii czy kultury. W ramach tej kategorii wykluczyliśmy organizację prywatnych rocznic, prywatnych jubileuszy oraz innych prywatnych imprez okolicznościowych (np. urodziny, rocznice rodzinne), inicjatywy skierowane do bardzo wąskiej, zamkniętej grupy odbiorców (np. uczniów konkretnej placówki oświatowej, konkretnego klubu seniora uniemożliwiającego otwartą rekrutację i dostęp osób spoza określonej grupy), projekty o charakterze komercyjnym (zakładające biletowany wstęp lub pobieranie od uczestników jakichkolwiek opłat), politycznym oraz wyznaniowym, a także o charakterze pomocy doraźnej, socjalno-bytowej bądź niezgodnych z powszechnie obowiązującym prawem.

12 mln złotych na projekty osiedlowe = dużo ciekawych pomysłów w mieście
Na projekty osiedlowe przeznaczone jest ponad 12 mln zł, zgodnie z podziałem środków na poszczególne Rady Osiedla (podział na osiedla znajduje się na stronie www.bdgbo.pl). Zgłaszany projekt nie może przekroczyć 50 proc. pieniędzy przeznaczonych na dane osiedle, a nie - tak jak to było w poprzednich edycjach - 70 proc. Dzięki temu więcej zadań będzie mogło trafić do realizacji.

Pomożemy przy zgłaszaniu projektów i pisaniu wniosków
Zaplanowaliśmy spotkania, podczas których mieszkańcy będą mogli – z pomocą pracowników urzędu – wypełnić formularz zgłoszeniowy. Zgłoś swój projekt – czekamy do 12 czerwca! Wszystkie pomysły zostaną zweryfikowane przez merytoryczne wydziały i jednostki Urzędu Miasta Bydgoszczy.
Z kolei głosowanie trwać będzie przez cały październik. Zadania, które uzyskają największe poparcie bydgoszczan, a jednocześnie będą zgodne z limitami środków przeznaczonych dla poszczególnych kategorii, będą mogły zostać wprowadzone do projektu budżetu miasta na 2020 rok.

Jak zgłosić projekt?
Zgłaszanie projektów odbywać się będzie - jak co roku – za pośrednictwem elektronicznej aplikacji na stronie www.bydgoszcz.pl/bbo oraz papierowo, poprzez wrzucenie formularzy do urn rozlokowanych w: Urzędzie Miasta Bydgoszczy (ul. Jezuicka 1, ul. Grudziądzka 9-15, ul. Wojska Polskiego 65), centrum handlowym Zielone Arkady (ul. Wojska Polskiego 1) oraz w placówkach oświatowych. Każdy mieszkaniec Bydgoszczy (który najpóźniej w dniu składania wniosku ukończył 16 lat) może zgłosić maksymalnie 3 projekty osiedlowe, 3 ponadosiedlowe oraz 3 małe projekty społeczne.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe