To jest prawdziwy rzeźbiarski plener!

  • 28.05.2019, 10:53
  • KB
To jest prawdziwy rzeźbiarski plener! fot. ilustracyjna
Młodzi plastycy m.in. ze Szczecina, Lublina i Katowic rozpoczęli właśnie 27. Ogólnopolski Plener Rzeźbiarski Bydgoszcz-Myślęcinek 2019.

W Myślęcinku, jak co roku o tej porze, rozlega się dźwięk pił łańcuchowych i charakterystyczne stukanie dłut. Wszystko przez plener rzeźbiarski, w którym udział bierze 30-stu uczniów ze Szczecina, Koszalina, Lublina, Katowic i Bydgoszczy.

Młodzi plastycy tradycyjnie już mają do wykonania siedziska o charakterze animalistycznym. Będzie można je podziwiać i cieszyć się z ich funkcjonalności na terenie Myślęcinka. Komisarzem pleneru jest Lech Kasprzykowski z Państwowego Zespołu Szkół Plastycznych im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy.

Jak sam przyznaje, to świetna okazja do przekazania za pomocą rzeźby niesamowitych pomysłów licealistów, którzy w myślęcińskim parku mają świetne warunki do pracy: najlepsze materiały-ogromne kloce drewna, z których powstaną niesamowite formy przestrzenne, a także nieocenioną pomoc wykwalifikowanych pracowników Myślęcinka z piłami.

Zrealizowane projekty oceniać będzie profesjonalne jury, w skład którego wejdą m.in. artyści z Akademii Sztuk Pięknych z Poznania. Wręczenie nagród 7 czerwca o godzinie 12 na miejscu pleneru przy głównych parkingach parku.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe