Czerwiec pełen bajek w Teatrze Polskim w Bydgoszczy

  • 27.05.2019, 13:07
  • KB
Czerwiec pełen bajek w Teatrze Polskim w Bydgoszczy Teatr Polski w Bydgoszczy
Teatr Polski w Bydgoszczy zaprasza dzieci i młodzież wraz z rodzicami na bajkowy czerwiec. „Kopciuszek”, „Sprzedawcy bajek” oraz „Pchła Szachrajka” to spektakle, które będzie można zobaczyć w czerwcu na deskach bydgoskiego teatru.

Bajkowy czerwiec rozpoczniemy „Kopciuszkiem” Joëla Pommerata w reż. Łukasza Gajdzisa. We współczesnej wersji baśni o Kopciuszku zobaczymy aktorów Teatru Polskiego w Bydgoszczy oraz gościnnie występującą aktorkę filmową i teatralną, Katarzynę Figurę. Na familijną opowieść o dojrzewaniu i radzeniu sobie z trudnymi relacjami, o znaczeniu dialogu i chęci milczenia zapraszamy całe rodziny z dziećmi (powyżej 10. roku życia).  Spektakl w reżyserii dyrektora bydgoskiej sceny - Łukasza Gajdzisa zagramy  1 i 2 czerwca.

Na początku czerwca na bydgoską scenę powrócą „Sprzedawcy bajek”  Marii Wojtyszko w reżyserii Jakuba Krofty.  Na spektakl o niesamowitym rodzeństwie, które za pomysł na życie uznali opowiadanie wszystkim wokół bajek, zapraszamy od 6 do 8 czerwca. Szczególnie tych, którzy wierzą, że smok może lubić głaskanie, księżniczka wcale nie musi wyjść za księcia, a miłość nie zna żadnych granic.

Naszych najmłodszych widzów w ostatnim miesiącu roku szkolnego i jednocześnie ostatnim miesiącu sezonu teatralnego 2018/2019 zapraszamy na kultową „Pchłę Szachrajkę”. Tekst Jana Brzechwy w reżyserii Łukasza Gajdzisa powróci na afisz w dniach od 12 do 14 czerwca.

Idealnym uzupełnieniem wizyty w Teatrze będą warsztaty do spektakli prowadzone przez pedagoga Teatru – Karolinę Sosińską. W czerwcu, wśród propozycji Teatru Polskiego znajdą się warsztaty do „Sprzedawców bajek” i „Pchły Szachrajki”. Zajęcia  inspirowane bajką w reżyserii Jakuba Krofty odbędą się zaraz po spektaklach  6 i 7 czerwca.  Na warsztaty improwizacji tekstowych i ruchowych na podstawie „Pchły Szachrajki”  zapraszamy po spektaklach 13 i 14 czerwca.

Bilety na spektakle i warsztaty do nabycia w kasie Teatru Polskiego w Bydgoszczy ([email protected]; +48 52 339 78 18; +48 885 60 70 90). oraz poprzez stronę  www.teatrpolski.pl (zakładka KUP BILET). Szczegóły na www.teatrpolski.pl

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe