Weekend pod znakiem dobrej zabawy w Myślęcinku

  • 16.05.2019, 15:32
  • KB
Weekend pod znakiem dobrej zabawy w Myślęcinku Myślęcinek
Piknik Dobrych Psów i Ludzi, impreza dla dzieci Caritas Bieg Instalatora i spacer szlakiem pszczół -w ten weekend w Myślęcinku będzie się działo!

Caritas Diecezji Bydgoskiej zaprasza na dziesiąty-jubileuszowy, Festyn Rodzinny „Bądźmy Razem”, który odbędzie się w najbliższą sobotę, 18 maja, w godz. 13-17 na polanie Różopole. To już tradycyjnie święto wszystkich dzieci. Impreza skierowana jest do najmłodszych, ale dobrze bawić będą się także ich rodzice i opiekunowie. Korzystanie w pełni ze wszystkich atrakcji, możliwość spożycia przygotowanego posiłku, słodkości, a także otrzymanie paczki, umożliwiają darmowe karnety. Można je otrzymać w dniu imprezy w wyznaczonych punktach.

Na zgromadzone dzieci będzie czekać moc atrakcji zaproponowanych przez partnerów wydarzenia, wśród których znajdą się m.in.: gry, zabawy, konkursy, malowanie twarzy, minimotocykle, edukacyjne zestawy klocków lego, roboty do sterowania, trampoliny do skakania, własnoręczne wyrabianie mydeł,

pokazy statyczne m.in. sprzętu wojskowego (m.in. Skorpion, Jelcz, sprzęt łączności, Kawasaki, quad), straży pożarnej i straży miejskiej, pokazy udzielania pierwszej pomocy na fantomie i ratownictwa wysokościowego, Ambulans Kryminalistyczny, Mobilne Centrum Monitoringu, Automatyczna Wyrzutnia Gazów Łzawiących na pojeździe Mitsubishi L 200, pokaz psów policyjnych, prezentacja sprzętu ochrony osobistej, występy artystyczne: zespoły Dominutki, Małe Dominutki, Voice, szczudlarze, zumba, oprowadzanie na koniu – pierwsze lekcje jeździectwa, dogoterapia.

 

Piknik Dobrych Psów i Ludzi to piknik organizowany przez Schronisko dla Zwierząt w Bydgoszczy dla właścicieli psów adoptowanych oraz dla czworonogów, które jeszcze czekają na nowy dom. Impreza odbędzie się w niedzielę 19 maja o godzinie 10. Wystarczy zabrać na smyczy psiaki i pojawić się z koszykiem piknikowym (jedzenie musi być zapakowane w zamykane pojemniki) oraz kocykiem na miejscu. Zaproszeni są także spacerowicze i wolontariusze.

W planach m.in. prezentacja psów schroniskowych z elementami pokazu Pozytywnego Szkolenia Psów Schroniskowych, porady behawiorysty, pokaz wozu strażackiego, darmowe pomiary ciśnienia krwi, pokaz resuscytacji przy użyciu fantomu, nauka resuscytacji, animacje dla dzieci. Należy zabrać ze sobą aktualny dowód szczepienia psa przeciw wściekliźnie i torebki do sprzątania odchodów.

 

Również w niedzielę Myślęcinek będzie areną zmagań uczestników Biegu Instalatora. Start o godzinie 11 przy ulicy Konnej. Jest to bieg przełajowy na dystansie 10 kilometrów, który odbywa się w Myślęcinku w niedzielę poprzedzającą Targi WOD-KAN – największą tego typu imprezę wystawienniczą w środkowej części Europy.

 

W sobotę 18 maja w myślęcińskim Ogrodzie Botanicznym odbędzie się Dzień pszczoły. Zainteresowanie zapisami przeszło oczekiwania organizatorów, lista chętnych zapełniła się w ciągu kilku dni i nie ma już możliwości zgłoszenia się.

Bezpłatne spotkanie rozpocznie się o godzinie 10 przy wejściu do botanika od strony ulicy Jeździeckiej (niedaleko znajduje się przystanek autobusu linii 52 kursującej do Podkowy). Pierwszym punktem programu będą warsztaty, które poprowadzi pszczelarz-Mateusz Andryszak. Nie wszyscy wiedzą, że na terenie Ogrodu Botanicznego istnieje pasieka. Uczestnicy wycieczki dowiedzą się wszystkiego na temat jej mieszkańców, poznają życie pszczół. Następnie m.in. o roślinach miododajnych i innych smakołykach owadów zapylających opowie Pola Szymczak, specjalista ds. dydaktyczno-botanicznych w Leśnym Parku. Każdy uczestnik otrzyma paczuszkę z nasionami, dzięki którym na balkonie czy w ogrodzie wyrosną kwiaty uwielbiane przez pszczoły.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe