Pogoda nie przeszkodziła biegaczom. Za nami 4. PKO Bydgoski Festiwal Biegowy

  • 13.05.2019, 15:06 (aktualizacja 13.05.2019, 16:57)
  • KB
Pogoda nie przeszkodziła biegaczom. Za nami 4. PKO Bydgoski Festiwal Biegowy PKO Bydgoski Festiwal Biegowy
12 maja 2019 roku odbyła się czwarta edycja PKO Bydgoskiego Festiwalu Biegowego.

To największa impreza biegowa w Bydgoszczy, w ramach której rozegrano:

* bieg na 10 kilometrów

* półmaraton

* zawody rolkarskie (10 i 20 km)

* animacje sportowe dla dzieci i młodzieży

Festiwal oficjalnie rozpoczął się już w sobotę 11 maja, kiedy to blisko 100 uczestników zmierzyło się z wyzwaniem „Szybkiej Pięćdziesiątki” - testu biegowego na 50 metrów.

Uczestnicy startowali z profesjonalnych bloków, a każdy z nich miał zmierzony czas z dokładnością do setnej części sekundy.

W niedzielę, 12 maja na trasę ruszyli już bohaterowie głównej części rywalizacji, którzy musieli zmierzyć się nie tylko z dystansem, ale także z wyjątkowo trudnymi warunkami atmosferycznymi.

Przez cały dzień padał rzęsisty deszcz, a temperatura wynosiła około 8 stopni Celsjusza. Mimo tych niekorzystnych okoliczności, na teren imprezy przybyło wielu kibiców, którzy dopingowali zawodników.

Punktualnie o godzinie 9:00 wystartowali rolkarze, rywalizujący na trasie 10 kilometrów (rolki fitness) oraz Rolkarskiego Półmaratonu (rolki szybkie).

Najkrótszy dystans wygrał Marcin Heinrich, a wśród kobiet najszybsza tak jak w ubiegłym roku była Karolina Junka.

Rywalizację na dwukrotnie dłuższym odcinku zwyciężył Mirosław Pawelec, a najszybszą panią była Magdalena Stępień.

Punktualnie o godzinie 10:00, po wystrzale zastępcy Prezydenta Bydgoszczy, Pani Iwony Waszkiewicz, wystartowali biegacze na dystansie 10 kilometrów.

Najszybciej trasę pokonał Daniel Mikielski z Olsztynka, a najlepszą kobietą na mecie była Marta Szenk z Bydgoszczy.

Kwadrans później do rywalizacji wystartowali zawodnicy startujący w półmaratonie.

Pierwszy na mecie zameldował się Krzysztof Gosiewski, żołnierz z 1 Pomorskiej Brygady Logistycznej w Bydgoszczy, a najszybszą panią była (tak jak w zeszłym roku) Mirosława Szweda z Bydgoszczy.

Biegi głowne oraz zawody rolkarskie ukończyło blisko 2100 zawodników.

W konkurencjach w miasteczku lekkoatletycznym, mimo niesprzyjającej pogody, brało udział blisko kilkuser najmłodszych, którzy przyjechali na PKO Bydgoski Festiwal Biegowy z całego województwa.

W strefach animacji przygotowanych przez PKO Bank Polski można było zobaczyć pokazy

pierwszej pomocy oraz skorzystać z bezpłatnego badania EKG.

Do wspólnej zabawy zachęcali goście specjalni zawodów: Paulina Chylewska, Paweł Januszewski oraz Sebastian Chmara

W ramach PKO Bydgoskiego Festiwalu Biegowego zostały rozegrane także dodatkowo Mistrzostwa Inspektoratu Wsparcia w Półmaratonie oraz Akademickie Mistrzostwa Bydgoszczy w biegu na 10 kilometrów.

Całości dopełniła Strefa Food Truck czyli festiwal mobilnych barów i restauracji oraz strefa EXPO.

Podobnie jak w zeszłym roku, podczas imprez biegowych sponsorowanych przez Bank zorganizowana została akcja charytatywna „biegnę dla...”.

Zaangażowanie setek zawodników, którzy ukończyli biegi z przypiętą do koszulki kartką „biegnę dla Marcina”,

W akcji „biegnę dla…” uczestnicy pokonują trasę z przyczepioną na koszulkę kartką z napisem „biegnę dla Marcina”, a Fundacja PKO Banku Polskiego ich zaangażowanie przeliczy na darowiznę. Ta zostanie przekazana na konto organizacji, w której Marcin jest podopiecznym – Fundacji „Kawałek Nieba”. 8-letni Marcin zachorował na nieoperacyjny guz pnia mózgu (DIPG). Chłopiec jest w trakcie specjalistycznego leczenia.

 

KB

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe