Dzień pszczół w Ogrodzie Botanicznym

  • 10.05.2019, 11:48
  • KB
Dzień pszczół w Ogrodzie Botanicznym Dzień pszczół
W sobotę 18 maja zapraszamy na Dzień pszczoły do Ogrodu Botanicznego. Zaplanowano spotkanie z pszczelarzem w pasiece, opowieść o smakołykach dla owadów zapylających, a każdy uczestnik wróci do domu z nasionami.

Bezpłatne spotkanie rozpocznie się o godzinie 10 przy wejściu do botanika od strony ulicy Jeździeckiej (niedaleko znajduje się przystanek autobusu linii 52 kursującej do Podkowy). Pierwszym punktem programu będą warsztaty, które poprowadzi pszczelarz-Mateusz Andryszak. Nie wszyscy wiedzą, że na terenie Ogrodu Botanicznego istnieje pasieka.

Uczestnicy wycieczki dowiedzą się wszystkiego na temat jej mieszkańców, poznają życie pszczół. Następnie m.in. o roślinach miododajnych i innych smakołykach owadów zapylających opowie Pola Szymczak, specjalista ds. dydaktyczno-botanicznych w Leśnym Parku.

Każdy uczestnik otrzyma paczuszkę z nasionami, dzięki którym na balkonie czy w ogrodzie wyrosną kwiaty uwielbiane przez pszczoły. Aby zapisać się na wycieczkę, należy wysłać e-mail na adres: [email protected].

Liczba miejsc ograniczona do 40-stu. Zgłoszenia przyjmujemy do czwartku 16 maja włącznie.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe