Zakończyły się zapisy do PKO Bydgoskiego Festiwalu Biegowego!

  • 09.05.2019, 12:18
  • KB
Zakończyły się zapisy do PKO Bydgoskiego Festiwalu Biegowego! 4. PKO Bydgoski Festiwal Biegowy
4. PKO Bydgoski Festiwal Biegowy wystartuje 12 maja 2019 r. na Stadionie Zawiszy. Zawodnicy mają do wyboru różne dystanse, m.in. półmaraton i bieg na 10 km. Imprezie będzie towarzyszyła akcja charytatywna "biegnę dla Marcina".

Do 8 maja trwały zapisy na 4. PKO Bydgoski Festiwal Biegowy, wspierany przez PKO Bank Polski.

Podczas imprezy w niedzielę 12 maja odbędą się biegi dla dzieci i młodzieży, biegi na rolkach oraz główne zawody: na dystansie 10 km, półmaraton.

Zachęcamy wszystkich uczestników do udziału w akcji charytatywnej na rzecz Marcina.

Rywalizacja na szybkich atestowanych trasach zostanie rozegrana na dystansach:
* 10 kilometrów
* Półmaratonu
* Rolek na dystansie 10 i 20 km

Do udziału w zawodach głównych zgłosiło się już 3200 uczestników, oraz kilkaset dzieci. Na najmłodszych czekają biegi oraz bezpłatne animacje sportowe, w których można wziąć udział w sobotę i niedzielę.

W sobotę na uczestników czeka także rywalizacja w "Szybkiej Piećdziesiątce", czyli sprinterskiej rozgrzewce z profesjonalnym pomiarem czasu, która będzie odbywała się w sobotę w godzinach 14:00 - 19:00.

W czasie zawodów przeprowadzone zostanie badanie mające na celu wykrycie arytmii serca wśród osób uprawiających sport niezawodowo.
Badanie organizowane jest przez Klinikę Kardiologii SU nr 2 im. dr. Jana Biziela w Bydgoszczy.
W badaniu może wziąć udział każdy pełnoletni uczestnik zawodów.
Wystarczy wypełnić ankietę dotyczącą ogólnego stanu zdrowia, a następnie zgłosić się dwukrotnie na wykonanie badania EKG dzień przed startem oraz po ukończeniu biegu.
Udział w badaniu jest całkowicie BEZPŁATNY.

Podczas 4. PKO Bydgoskiego Festiwalu Biegowego w Bydgoszczy w niedzielę 12 maja 2019 r. zapraszamy do przyłączenia się do akcji charytatywnej na rzecz Marcina.
Aby pomóc, wystarczy przypiąć do koszulki kartkę „biegnę dla Marcina” i dotrzeć z nią do mety.
W ramach programu „PKO Biegajmy razem” Fundacja PKO Banku Polskiego organizuje charytatywne akcje biegowe na rzecz osób potrzebujących.
Zachęcamy do włączenia się podczas 4. PKO Bydgoskiego Festiwalu Biegowego w Bydgoszczy do charytatywnej akcji biegowej na rzecz Marcina. W „biegnę dla…” uczestnicy pokonują trasę z przyczepioną na koszulkę kartką z napisem „biegnę dla Marcina”, a Fundacja PKO Banku Polskiego ich zaangażowanie przeliczy na darowiznę. Ta zostanie przekazana na konto organizacji, w której Marcin jest podopiecznym – Fundacji „Kawałek Nieba”. Kartki będzie można odbierać u przedstawicieli PKO Banku Polskiego w biurze zawodów w sobotę i niedzielę 11 i 12 maja.
8-letni Marcin zachorował na nieoperacyjny guz pnia mózgu (DIPG). Chłopiec jest w trakcie
specjalistycznego leczenia.

Biuro zawodów zlokalizowane jest w sali konferencyjnej Stadionu Zawisza w Bydgoszczy (ul. Gdańska 163)

Godziny otwarcia Biura Zawodów:
Piątek (10.05.19): 18:00-20:00
Sobota (11.05.19): 9:00-20:00
Niedziela (12.05.19): 7:00-9:00

Harmonogram zawodów 12 maja:
9:00 – Start Rolki 10 i 20 km
10:00 – Start biegu na 10 km
10:15 – Start Półmaratonu
11:00 – Rozpoczęcie zawodów dla dzieci

KB

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe