Majówka w Myślęcinku

  • 26.04.2019, 16:59
  • KB
Majówka w Myślęcinku Myślęcinek
Długi majowy weekend warto spędzić w Myślęcinku. Tam m.in. pokaz strzyżenia owiec i rozpoczęcie sezonu motocyklowego.

W środę 1 maja do Myślęcinka zawitają po raz kolejny miłośnicy motocykli. O godzinie 13 z placu przed Tesco w kierunku parku wyruszy parada, która na miejsce dotrze do godziny 14. Na głównych parkingach odbędzie się uroczyste święcenie maszyn.

W czwartek 2 maja natomiast w zoo możemy być świadkami tradycyjnej strzyży owiec. Rozpoczynamy o godzinie 11 w dziecięcym zoo. Tam doświadczony strzygacz dokonana ścięcia runa mieszkańców minizoo. Lekarz weterynarii wykona profilaktyczne zabiegi weterynaryjne. Następnie, w drewnianym pomieszczeniu tuż obok, będzie można oglądać włos pod binokularem oraz dowiedzieć się ciekawostek o włosach i sierści zwierząt.

Później zapraszamy na wybieg kuców, gdzie opiekunowie zwierząt pokażą i opowiedzą o tym, jak się pielęgnuje kucyki. To nie koniec atrakcji w myślęcińskim zoo, ponieważ w niedzielę 5 maja odbędzie się tam dzień niedźwiedzi. O godz. 11 przewidziano pokaz karmienia, a obok wybiegu porozwieszane zostaną informacje o okazach żyjących na całym świecie. Wystarczy kupić bilet wstępu (normalny 18 zł, ulgowy 12 zł) i spędzić dzień nie tylko przyjemnie, ale także pożytecznie.

Od 1 maja korzystać będzie można z plaży tuż obok polany grillowej. Swoje regularne kursy w weekendy rozpocznie pojazd kołowy stylizowany na ciuchcię. Jeździć będzie w soboty, niedziele i święta co godzinę od 11 do 18 włącznie. Początek trasy przy punktach gastronomicznych obok głównych parkingów parku. Cena biletu to 5 zł i 3 zł.

KB

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe