Bydgoski Port Lotniczy gotowy na sezon letni

  • 12.04.2019, 12:43
  • KB
Bydgoski Port Lotniczy gotowy na sezon letni
Więcej połączeń, powrót lotów do Glasgow i Lwowa. Wkrótce ruszą połączenia czarterowe. Wyniki za marzec i pierwszy kwartał również pozytywne.

Ostatnia niedziela marca, tradycyjnie oznacza rozpoczęcie sezonu letniego w branży lotniczej. W Porcie Lotniczym Bydgoszcz S.A. oznacza on więcej rejsów i powrót dwóch destynacji.

2 kwietnia linia Ryanair, po kilkuletniej przerwie, wznowi wyczekiwane przez mieszkańców regionu loty do Glasgow Prestwick. Rejsy do Szkocji odbywać będą się dwa razy w tygodniu, we wtorki i soboty. Wylot we wtorki zaplanowany jest na 21:15, przylot do Glasgow o 22:45. Sobotnie rejsy startować będą z Bydgoszczy o godzinie 11:05, lądowanie z Glasgow Prestwick o 12:35. Dzięki dogodnym godzinom rejsów, połączenie zapewni transport mieszkańcom naszego regionu, pracującym w Szkocji, umożliwi również spędzenie kilkudniowego citybreaku w zielonej krainie.

Od 26 kwietnia na lotnisko wraca również PLL LOT z rejsami do Lwowa, które realizowane będą w poniedziałki i piątki. To drugie połączenie z Portu Lotniczego Bydgoszcz SA na Ukrainę, po uruchomionych w październiku ubiegłego roku lotach Ryanair do Kijowa-Boryspol. Od kwietnia, loty do Kijowa realizowane będą we wtorki i soboty.

W sezonie letnim Ryanair oferuje większą liczbę lotów do Londynu: rejsy do Londynu Stansted odbywać się będą codziennie, zaś do Londynu Luton – 3 razy w tygodniu. W letniej ofercie przewoźnika znajdują się Birmingham – wtorek, czwartek i sobota, a także loty do Dublina w poniedziałki i piątki.

Lufthansa w letniej siatce Portu Lotniczego Bydgoszcz SA oferuje codzienne rejsy do Frankfurtu, skąd można kontynuować podróż w ponad 200 kierunkach.

Z końcem maja zainaugurowany zostanie sezon czarterowy w Porcie Lotniczym Bydgoszcz SA. W tym roku na wakacje z Bydgoszczy polecieć można do cieszącej się ogromną popularnością tureckiej Antalyi, dokąd rejsy odbywać się będą w środy i soboty, dzięki czemu pobyty można organizować elastycznie na okres od 3 do 14 dni. Loty do Burgas na Słonecznym Brzegu Bułgarii odbywać się będą dwa razy w tygodniu, we wtorki i piątki, a na grecką wyspę Zakynthos raz w tygodniu, w piątki. Na niedzielne popołudnia zaplanowane są loty na grecką Kretę, do Heraklionu. Wszystkie oferty są dostępne w sprzedaży w biurach podróży.  

Port Lotniczy Bydgoszcz SA podsumował również wyniki za marzec i cały kwartał bieżącego roku. Pierwsze trzy miesiące zamknęły się wynikiem 85438 obsłużonych pasażerów, co przekłada się na wzrost o 13 % w stosunku do ubiegłego roku. Wzrost o 13,2% odnotowano również w ilości wykonanych operacji. Marzec zakończył się liczbą  29 818 odprawionych pasażerów, co przekłada się na wzrost o 9,2 % w stosunku do analogicznego miesiąca roku 2018. Wykonanych zostało 728 operacji lotniczych, czyli o 17 % więcej niż rok temu.


rozkład lotów

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
as
as 12.04.2019, 16:01
dlaczego ryanair nie otworzy nic na południe europy ?
chociażby tylko w sezonie letnim. była kiedyś Barcelona,wspaniale było polecieć "z domu" do Girony

Pozostałe