Samochód zastępczy z OC sprawcy – masz do niego prawo

  • 06.03.2019, 12:56 (aktualizacja 06.03.2019, 14:34)
  • KB
Samochód zastępczy z OC sprawcy – masz do niego prawo Samochód zastępczy z OC sprawcy – masz do niego prawo
Każdy kierowca poruszający się po drogach, narażony jest na udział w zdarzeniu drogowym. Jako poszkodowany, którego pojazd uległ zniszczeniu, ma pełne prawo ubiegać się o samochód zastępczy z OC sprawcy kolizji lub wypadku.

W myśl obowiązujących przepisów prawa, poszkodowanemu przysługuje samochód zastępczy równoważny z posiadanym przez niego autem, udostępniany na cały okres technologicznej naprawy.

Skąd wziąć samochód zastępczy z OC sprawcy?

Są trzy możliwości aby uzyskać auto zastępcze z obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej sprawcy zdarzenia.

  • Samochód z własnej polisy AC – jeśli poszkodowany posiada dobrowolne ubezpieczenie auto casco, które obejmuje swoim zakresem również samochód zastępczy, może z tej polisy skorzystać. Jego towarzystwo ubezpieczeniowe regresem będzie dochodzić pokrycia kosztów samochodu zastępczego od ubezpieczyciela, w którym polisę posiadał sprawca.
  • Samochód zastępczy z warsztatu – bardzo duża liczba serwisów samochodowych, w których likwidowane są szkody komunikacyjne, posiada własną flotę samochodów zastępczy dla swoich klientów. Mogą one udostępnić taki samochód swojemu poszkodowanemu klientowi, uzyskując następnie zapłatę od ubezpieczyciela sprawcy zdarzenia.
  • Samochód zastępczy z wypożyczalni – trzecia możliwość to samochód zastępczy z wypożyczalni samochodów http://www.ckcorp.pl/. Jest to naszym zdaniem jedna z najkorzystniejszych opcji uzyskania samochodu zastępczego na czas naprawy swojego auta. Dlaczego?

Dlaczego auto zastępcze z wypożyczalni to dobry wybór?

  • Duża dostępność samochodów – wypożyczalnie samochodów dysponują bardzo dużą flotą pojazdów w różnych segmentach. Najczęściej jest to od kilkunastu do kilkudziesięciu samochodów gotowych do natychmiastowego wypożyczenia. Pozwala to od ręki uzyskać auto zastępcze z segmentu odpowiadającego samochodowi, który został uszkodzony. Serwisy motoryzacyjne i warsztaty, nawet jeśli posiadają auta zastępcze dla klientów, to występują one w kilku sztukach i najczęściej są użytkowane przez innych klientów.
  • Stan techniczny samochodów – wypożyczalnia samochodów zarabia na wynajmie krótkoterminowym pojazdów. Aby przyciągnąć jak największą liczbę klientów, wypożyczalnia powinna dysponować dużą ilością samochodów w bardzo dobrym stanie. Najczęściej są to auta nie starsze niż 3 lub 4 lata, utrzymane w doskonałym stanie technicznym i wizualnym. Tylko takie pojazdy gwarantują wypożyczalni oczekiwany zysk i pozwalają skutecznie konkurować na rynku. Wybierając samochód zastępczy z wypożyczalni, masz pewność że nic mu nie dolega, całe wyposażenie jest sprawne, a jego wygląd nie będzie przynosić Ci wstydu.
  • Wygoda – jako poszkodowany w zdarzeniu drogowym, nie powinieneś ponosić dodatkowych kosztów i uciążliwości związanych z wypożyczeniem samochodu. Doskonale to rozumiemy i zajmiemy się wszystkim za Ciebie! Dostarczymy samochód zastępczy pod wskazany adres i bezgotówkowo rozliczmy wynajem samochodu z ubezpieczycielem sprawcy. Wszystko po to, aby zdjąć z Ciebie część problemów, które każda kolizja lub wypadek pociąga.
  • Samochód zastępczy bez limitu kilometrów – każdy z nas używa samochodu we właściwy dla siebie sposób. Część kierowców porusza się nim wyłącznie lokalnie, z kolei inni pokonują nim każdego dni setki kilometrów. W naszej wypożyczalni doskonale to rozumiemy. Udostępniane przez nas samochody zastępcze nie mają narzuconego limitu kilometrów, za przekroczenie którego pobierane mogą być opłaty. Użytkujesz nasz pojazd dokładnie w taki sposób i tak często, jak tylko masz ochotę. W twoim zakresie pozostaje jedynie tankowanie i ewentualne naprawy eksploatacyjne, czyli przysłowiowa zmiana żarówki.
  • Pełne ubezpieczenie – wypożyczalnie samochodów szanują swoich klientów. Wszystkie wynajmowane samochody objęte są pełnym ubezpieczeniem OC, AC i Asisstance. Poruszając się nimi po drogach Polski i Europy, możesz czuć się naprawdę spokojnie. W razie wypadku lub awarii, możesz liczyć na szybką pomoc o każdej porze dnia i nocy.

Artykuł sponsorowany 

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe