Uratowali życie 57-letniemu mężczyźnie

  • 26.02.2019, 12:58 (aktualizacja 26.02.2019, 13:36)
  • KB
Uratowali życie 57-letniemu mężczyźnie KWP Bydgoszcz
Dzięki szybkiej reakcji policjanci z bydgoskich Wyżyn, wspólnie z ratownikami medycznymi, przywrócili czynności życiowe mężczyźnie, który leżał na chodniku, nie dając oznak życia. Dzięki przeprowadzonej wspólnie przez sierż. szt. Łukasza Szczerba i st. sierż. Jacka Żabińskiego oraz ratowników medycznych resuscytacji 57-latek żyje.

Wszystko zaczęło się od zgłoszenia świadków, które w minioną sobotę (23.02.2019) około godziny 19:30  odebrał dyżurny bydgoskich policjantów. Wynikało z niego, że na ulicy Wojska Polskiego a Łukasiewicza leży mężczyzna , który nie oddycha i prawdopodobnie nie żyje i potrzebna jest natychmiastowa pomoc.

Natychmiast we wskazane miejsce został skierowany patrol z bydgoskich Wyżyn. W tym samym momencie na miejsce przyjechała karetka pogotowia. Zarówno policjanci jak i ratownicy medyczni przystąpili do ratowania mężczyzny. W uzgodnieniu z załogą pogotowia policjanci rozpoczęli resuscytację krążeniowo-oddechową, natomiast ratownicy w tym czasie intubowali mężczyznę, udrażniając jego drogi oddechowe, podawali środki farmakologiczne i przez cały czas monitorowali jego czynności życiowe na przystosowanych do tego urządzeniach.

Po trwającej około 30 minut resuscytacji udało się przywrócić czynności życiowe 57-latkowi, który natychmiast został przewieziony do szpitala.

Zdecydowane i natychmiastowe działanie policjantów ogniwa patrolowo-interwencyjnego komisariatu na bydgoskich Wyżynach, ratowników medycznych oraz świadków, którzy powiadomili o sytuacji, pozwoliły szybko dotrzeć do mężczyzny i podjąć czynności. Natychmiast podjęta przez sierż. szt. Łukasza Szczerba i st. sierż. Jacka Żabińskiego reakcja i udzielona pomoc doprowadziły do uratowania ludzkiego życia.

Podziękowania należą się świadkom, którzy widząc sytuację zareagowali i powiadomili policję.

KB

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Jerzy P
Jerzy P 27.02.2019, 10:12
Może podziękowania też należą się osobą które do czasu przyjazdu karetki reanimowali tego Pana

Pozostałe