Dariusz Kuć wystartował w bydgoskim biegu CITY TRAIL

  • 04.02.2019, 11:46
  • KB
Dariusz Kuć wystartował w bydgoskim biegu CITY TRAIL citytrail
CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden to cykl zawodów przełajowych na dystansie 5 km rozgrywanych w dziesięciu polskich miastach. Edycja 2018/2019 trwa w Bydgoszczy od września. W niedzielę, 3 lutego w Myślęcinku odbył się już piąty bieg sezonu. Zwycięstwo odnieśli Krystian Szymański oraz Marta Szenk. Gościnnie w zawodach wystartował jeden z najszybszych Polaków w historii – Dariusz Kuć.

Wynik, jaki osiągnął dzisiaj zwycięzca – Krystian Szymański to 15:40. Drugą lokatę wywalczył Mateusz Witkowski (czas 15:52), a trzeci był Marek Szymański (16:01). Dzisiejsze zwycięstwo Krystiana Szymańskiego oznacza, że jest on aktualnie liderem klasyfikacji generalnej. Walka o wygraną będzie jednak rozgrywać się do ostatniego biegu, bowiem najlepszy zawodnik kilku poprzednich sezonów – Bartosz Kotłowski – ma na koncie trzy wygrane biegi i nadal ma szanse na ostateczny triumf. Warunek – musi wystartować w biegu zamykającym sezon CITY TRAIL – 3 marca.

Wśród kobiet najszybszą okazała się – po raz trzeci w sezonie – Marta Szenk, która tym samym zapewniła sobie wygraną w generalce. Dzisiejszy wynik Marty to 18:08. Drugie miejsce zajęła Daria Maik (czas 18:22), a trzecią lokatę wywalczyła Aleksandra Wantowska (19:22).

W dzisiejszych zawodach wziął udział Dariusz Kuć – posiadacz drugiego w historii polskiej lekkiej atletki wyniku na 100 m – 10,15. W CITY TRAIL wystartował towarzysko i rekreacyjnie, a jego czas na mecie to 26:44. - To był mój pierwszy start w zawodach na dystansie dłuższym niż 200 m, więc cieszę się z niego i z tego, że mam rekord życiowy.

Dzisiejsze warunki faktycznie są zupełnie inne od tych, w jakich startowałem na bieżni, ale są zbliżone do tych, w których trenowałem podczas obozów w górach, więc nie czułem się tutaj nieswojo – podkreślił na mecie wielokrotny medalista mistrzostw Polski w hali oraz na otwartym stadionie, olimpijczyk z Pekinu i Londynu. – Mam dopiero 32 lata, więc po zakończeniu kariery sprinterskiej chciałbym trzymać formę. Na razie chcę biegać dla przyjemności, ale wiem, że to się zwykle przeradza w coraz szybsze bieganie, a we mnie nadal jest sportowa ambicja, więc pewnie będę chciał poprawiać swoje wyniki. – Dodał.

W biegu głównym uczestniczyło 580 zawodników. W zawodach dziecięco-młodzieżowych wystartowało 252 młodych sportowców.

Kolejne – ostatnie w edycji 2018/2019 zawody w Myślęcinku odbędą się 3 marca. Uroczyste podsumowanie sezonu, podczas którego wręczone zostaną pamiątkowe medale (dla wszystkich, którzy pobiegną w co najmniej czterech biegach) oraz nagrody dla najszybszych biegaczy odbędzie się 20 marca.

Poza Bydgoszczą w cyklu CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden uczestniczą: Katowice, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa i Wrocław. Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku.

KB

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe