Deszczowo, ale kolorowo i radośnie podczas biegu CITY TRAIL w Bydgoszczy

  • 31.12.2018, 10:25 (aktualizacja 31.12.2018, 10:30)
  • KB
Deszczowo, ale kolorowo i radośnie podczas biegu CITY TRAIL w Bydgoszczy CITY TRAIL w Bydgoszczy
30 grudnia odbył się czwarty bieg w ramach przełajowego cyklu CITY TRAIL w Bydgoszczy (5 km). Zawody odbyły się w karnawałowym klimacie - wielu uczestników pobiegło w barwnych przebraniach, świętując w ten sposób koniec roku. W imprezie wzięło udział 589 dorosłych i ponad 300 dzieci. Zwycięstwo w biegu głównym odnieśli Marta Szenk i Bartosz Kotłowski.

Marta Szenk startuje w cyklu od kilku edycji i doskonale zna ścieżki w Myślęcinku. Dzisiejsza wygrana  oznacza dla niej, że ma realne szanse po raz trzeci zwyciężyć w klasyfikacji generalnej. Jedyna zawodniczka, która mogłaby odebrać Marcie zwycięstwo w „generalce” – Aleksandra Brzezińska – dotychczas startowała tylko raz, a to oznacza, że nie ma już szansy na sklasyfikowanie w cyklu (do tego wymagane jest ukończenie co najmniej czterech biegów, a w Bydgoszczy odbędą się jeszcze tylko dwa – 2 lutego i 3 marca). Dzisiejszy wynik Marty to 18:24. Drugie miejsce wywalczyła Daria Maik (czas 18:45), a trzecia była Julia Koralewska (18:48).

W rywalizacji mężczyzn po raz trzeci w sezonie najlepszym okazał się dominator CITY TRAIL w Bydgoszczy – Bartosz Kotłowski. Tym razem Bartek przekroczył metę w czasie 15:27. Drugą lokatę wywalczył Krystian Szymański (15:38), a trzeci był Jan Poczewski (15:59).

Wśród zawodników startujących w dzisiejszych zawodach spore grono stanowili przebierańcy. Pomysły na stroje były przeróżne, na mecie można było spotkać m.in. bardzo szybką diablicę – Jolantę Gurną. – Każdy rok staram się kończyć na sportowo i wesoło, stąd dzisiaj takie przebranie. Strój nie utrudnia, a raczej pomaga w bieganiu, jeżeli ktoś nastawia się pozytywnie i uważa, że przebranie dodaje mu skrzydeł. Mnie co prawda ciążyły dzisiaj rogi, ale frywolna spódniczka unosiła do góry – żartowała na mecie biegaczka. – Czas nie był najlepszy, przez cztery lata, kiedy tutaj startuję, biegałam już szybciej, ale nie było źle. Cieszę się z faktu, że mam możliwość startowania w zawodach tak blisko domu. – Podkreśliła.

Tradycyjnie już, zanim na starcie stanęli dorośli, swoje biegi mieli uczestnicy CITY TRAIL Junior. W pięciu kategoriach wiekowych wystartowało 314 młodych sportowców.

Kolejne zawody w bydgoskim Myślęicnku odbędą się 3 lutego. Zakończenie części sportowej cyklu jest zaplanowane na 3 marca. Uroczyste podsumowanie sezonu, podczas którego wręczone zostaną pamiątkowe medale (dla wszystkich, którzy pobiegną w co najmniej czterech biegach) oraz nagrody dla najszybszych biegaczy, odbędzie się w połowie marca.

Poza Bydgoszczą w cyklu CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden uczestniczą: Katowice, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa i Wrocław. Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku.

KB

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe