Pożar na bydgoskim lotnisku? Nie! To tylko ćwiczenia

  • 20.10.2016, 16:03
  • Katarzyna Beszczyńska
Pożar na bydgoskim lotnisku? Nie! To tylko ćwiczenia KWP Bydgoszcz
Bydgoscy policjanci wspólnie z innymi służbami ratowniczymi uczestniczyli w ćwiczeniach na terenie terminala portu lotniczego w Bydgoszczy. Miały one za zadanie sprawdzić czas reakcji poszczególnych służb ratowniczych na zdarzenie, wymianę informacji pomiędzy nimi oraz procedury rozwiązania sytuacji kryzysowej.

Ćwiczenia miały charakter realny z użyciem samochodów i funkcjonariuszy odpowiednich służb. Sprawdzano czas reakcji służb ratowniczych, przepływ informacji pomiędzy służbami, sposób rozwiązania sytuacji kryzysowych i związanych z tym procedur.

W ich trakcie można było zweryfikować czas upływający pomiędzy pierwszym zgłoszeniem, a przepływem informacji do poszczególnych służb, a także czas dojazdu tych służb na miejsce zdarzenia.

Ćwiczenia przyczyniły się do podniesienia kompetencji ich uczestników oraz wypracowania sposobów działania w trakcie realnego zagrożenia.

Katarzyna Beszczyńska

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe