Trwają spotkania informacyjne z seniorami. Kolejne za nami

  • 30.11.2018, 09:36 (aktualizacja 30.11.2018, 09:49)
  • KB
Trwają spotkania informacyjne z seniorami. Kolejne za nami KWP
W ramach obchodów "Międzynarodowego Dnia Seniora" w miejscowości Wiskitno gm. Koronowo oraz w Szkole Podstawowej nr 2 w Koronowie odbyły się spotkania z policjantami poświęcone osobom starszym.

Koronowscy policjanci, asp. szt. Mariusz Choła wspólnie z mł. asp. Tomaszem Latos przy współpracy Klubu Wolontariuszy SP 2 – POMAGAM, uczniów klasy IV A Szkoły Podstawowej nr 2 w Koronowie oraz opiekunów Pani Hanny Borowiec, Joanny Superson, Teresy Całka, zaprezentowali zaproszonym gościom szkoły oraz seniorom z Koła Gospodyń Wiejskich z Wiskitna sposób działania sprawców w związku z wyłudzaniem pieniędzy metodą „na wnuczka” czy „na policjanta”. By to dobrze zobrazować zrobili to w formie przedstawienia.

 Uczestnicy spotkania dowiedzieli się, jak uniknąć zagrożeń związanych z takimi przestępstwami oraz jak się zachować i co zrobić, żeby być bezpiecznym. Zaprezentowany przez dzieci spektakl i przykłady policjantów, a także  nowe techniki działania sprawców pozwoliły na uświadomienie seniorów i ostrzeżenie ich przed tego typu zagrożeniami.

Funkcjonariusze przypomnieli również o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, prawidłowym poruszaniu się po drogach, miejscach wyznaczonych do przejścia na drugą stronę drogi, ale także o noszeniu elementów odblaskowych, które zdecydowanie zwiększają nasze bezpieczeństwo na drodze.

Wspólnie z Przewodniczącą Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Koronowo Panią Ewą Szymańską ustalono terminy kolejnych spotkań :  

-10.12.2018r. w Mąkowarsku,

-14.01.2019r. w Tryszczynie,

-23.01.2019r. w Salnie,

-27.02.2019r. w Starym Dworze,

-18.03.2019r. w Nowym  Jasińcu,

gdzie zostaną poruszone tematy : Jak nie dać się oszukać metodą „na wnuczka”, „ na policjanta”, „Naciągacze - na minuty połączeń”, „Jak być bezpiecznym w domu oraz w ruchu drogowym?” Jak korzystać z narzędzia, jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa?”

Wszystkie spotkania rozpoczną się o godz. 17:00. Zapraszamy!

KB

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe