Kolejny bieg CITY TRAIL za nami. Aleksandra Brzezińska w świetnej formie! [FOTO]

  • 26.11.2018, 15:51
  • KB
Kolejny bieg CITY TRAIL za nami. Aleksandra Brzezińska w świetnej formie! [FOTO] citytrail
„To nie kobieta, to rakieta!” – ten komentarz jednej z biegaczek idealnie podsumowuje dzisiejszy bieg Aleksandry Brzezińskiej podczas CITY TRAIL w Bydgoszczy. Czas 16:18 na przełajowej, 5-kilometrowej trasie to najlepszy wynik wśród kobiet w siedmioletniej historii tego ogólnopolskiego cyklu! Wśród mężczyzn drugie zwycięstwo w edycji odniósł w niedzielę Bartosz Kotłowski.

Aleksandra Brzezińska to najlepsza zawodniczka dwóch poprzednich sezonów CITY TRAIL. Jest rekordzistką bydgoskiej trasy od dawna, ale dzisiejszy wynik – 16:18 jest absolutnie fantastyczny. Poprzedni rekord Aleksandry wynosił 16:37. Warto wspomnieć, że przed tygodniem Ola zakwalifikowała się do udziału w grudniowych Mistrzostwach Europy w Biegach Przełajowych w Tilburgu.

- Przed startem czułam, że mogę pobić rekord trasy w Myślęcinku. Naprawdę miałam „pod nogą”, mimo mocnego treningu, w jakim jestem – w końcu Mistrzostwa Europy już za dwa tygodnie. Moje tegoroczne sukcesy są wynikiem wielu czynników: zdrowia, doświadczenia, ale najważniejsze jest to, że Błażej – mój trener i mąż - bardzo trafnie dobiera obciążenia treningowe do moich możliwości i trybu funkcjonowania. Nie trenuję wcale mocno, biegam ok. 60-70 km tygodniowo, a jak widać rezultaty są. Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że jeśli myśli się o jeszcze lepszym poziomie sportowym, to trzeba brać się do roboty. I do tego dążymy, ale stopniowo – podkreśla multimedalistka mistrzostw Polski. - W Tilburgu celuję w jak najlepszą lokatę w tym dniu. Jest to mój debiut na międzynarodowej seniorskiej imprezie. Mogę zagwarantować, że dam z siebie wszystko, a jaką to da lokatę to okaże się po biegu. Szczególnie, że zdaję sobie sprawę, że na starcie będzie wiele gwiazd lekkiej atletyki, takich jak Sifan Hassan, ze wspaniałym rekordem życiowym w półmaratonie 1:05:15.

Drugą na mecie była dzisiaj Marta Szenk (18:13), a trzecie miejsce wywalczyła Julia Afelt (18:54).

Wśród mężczyzn drugie zwycięstwo w edycji odniósł Bartosz Kotłowski. Jego czas to tym razem 15:40. Drugie miejsce wywalczył Krystian Szymański (15:50), a trzeci był Daniel Mikielski (15:59).

Znakomite wyniki czołówki są emocjonujące dla kibiców, ale to także motywacja dla zawodników biegających nieco wolniej. - Oczywiście miło jest startować z tak dobrymi dziewczynami. Czasy zwycięzców to jakiś wyznacznik tego, jak szybko można na tej trasie biegać, ale trzeba liczyć siły na zamiary - wiem że dla mnie takie bieganie jest nieosiągalne  – mówiła po biegu jedna z uczestniczek - Magdalena Szyper. - Dzisiaj biegło mi się dobrze. Czas jest całkiem zadowalający, jak na miesięczną przerwę, którą miałam. Warunki sprzyjały - wiem, że na kolejnych zawodach możemy mieć znacznie gorszą nawierzchnia – dodała.

W niedzielnym biegu uczestniczyło 580 osób. W rywalizacji dziecięco-młodzieżowej wzięło udział blisko 300 młodych sportowców.

Kolejne zawody w Myślęcinku odbędą się: 30 grudnia, 3 lutego i 3 marca. Po zakończeniu części sportowej zorganizowana będzie ceremonia kończąca cykl, podczas której wręczone zostaną pamiątkowe medale (dla wszystkich, którzy pobiegną w co najmniej czterech biegach) oraz nagrody dla najszybszych.

Poza Bydgoszczą w cyklu CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden uczestniczą: Katowice, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa i Wrocław. Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku.

 

KB

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe