Bydgoszczanie pobiegli w CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden

  • 29.10.2018, 11:30
  • KB
Bydgoszczanie pobiegli w CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden Nationale-Nederlanden
CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden to cykl biegów przełajowych organizowanych w Bydgoszczy od 2012 roku. W niedzielę, 28 października biegacze po raz drugi w edycji 2018/2019 mieli okazję sprawdzić się na 5-kilometrowej trasie. Jako pierwszy linę mety minął bydgoski dominator - Bartosz Kotłowski. Wśród kobiet triumfowała Aleksandra Wantowska.

Bartosz Kotłowski startuje w CITY TRAIL od 2013 roku. Ma na koncie 22 biegi i 19 zwycięstw. Z dzisiejszej wygranej bardzo się cieszył. - Biegowo u mnie aktualnie nie za dużo, za to życiowo znacznie więcej. Przeprowadzam się, zmieniłem pracę. W tym wszystkim staram się znaleźć czas na treningi, ale nie jest to łatwe i na pewno nie są one priorytetem. Tym bardziej cieszę się ze zwycięstwa i z czasu 15:17. Naprawdę nie spodziewałem się, że dzisiaj będzie tak szybki bieg. Na pewno pomogły rewelacyjne warunki – podkreślił na mecie zwycięzca. – Liczę na to, że już wkrótce będę mógł wejść w regularny trening i na wiosnę będę próbował poprawić rekord życiowy na 10 000 m na bieżni. Mój plan docelowy to czas poniżej 30 minut – dodał.

Jako drugi linię mety minął Marcin Biskup (15:23), a trzeci był Patryk Sieradzki (15:43).

Zwycięstwo wśród kobiet po raz pierwszy na tej trasie odniosła Aleksandra Wantowska. Jej czas to 19:23. Drugą lokatę wywalczyła dzisiaj Daria Maik (19:34), a trzecia była Mirosława Szweda (19:38).

CITY TRAIL to dla niektórych biegaczy rywalizacja i walka, o jak najlepsze czasy, ale zdecydowaną większość stanowią osoby biegające dla przyjemności, które traktują zawody na przykład jako możliwość spędzenia czasu ze znajomymi. – Obowiązki w domu z trójką dzieci i praca nie pozwalają mi za dużo trenować, ale brat mobilizuje mnie do biegania raz w tygodniu, co wystarcza, żeby raz w miesiącu przebiec tutaj 5 km i nie „paść” mecie – żartowała po biegu jedna z uczestniczek – Agnieszka Cilska.

Linię mety dzisiejszego biegu minęło ponad 600 osób. W rywalizacji dziecięco-młodzieżowej uczestniczyło blisko 400 młodych sportowców.

Kolejne zawody odbędą się: 25 listopada, 30 grudnia, 3 lutego i 3 marca. Po zakończeniu części sportowej zorganizowana będzie ceremonia kończąca cykl, podczas której wręczone zostaną pamiątkowe medale (dla wszystkich, którzy pobiegną w co najmniej czterech biegach) oraz nagrody dla najszybszych.

Bydgoszcz jest jedną z dziesięciu lokalizacji, w których odbywa się cykl CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. Pozostałe to: Katowice, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa i Wrocław. Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku.

KB

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe