W Myślęcinku powstał nowy integracyjny plac zabaw

  • 12.10.2018, 15:07
  • KB
W Myślęcinku powstał nowy integracyjny plac zabaw Nowy plac zabaw
Od soboty 13 października najmłodsi bydgoszczanie będą mogli korzystać z nowego, integracyjnego placu zabaw w Myślęcinku. Są na nim m. in. huśtawki, karuzele, trampolina i domek. To kolejny element modernizacji parku, którego oferta z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Koszt tej inwestycji to blisko 700 tysięcy złotych.

W Bydgoszczy wszystkie nowe place zabaw są obecnie projektowane w sposób uwzględniający potrzeby dzieci niepełnosprawnych. Wspólna zabawa sprzyja integracji i sprawia wszystkim dzieciom wiele radości. Plac zabaw w Myślęcinku jest jednak szczególny pod tym względem - znajdzie się w nim kilkanaście różnych urządzeń i zestawów do zabawy, z których będą mogły korzystać dzieci nie w pełni sprawne.

Nowy plac powstał w miejscu dotychczasowego - za kawiarnią Parkową, ale będzie zajmował większy obszar. Na placu, pomiędzy punktami gastronomicznymi i stawem, ustawiono huśtawki typu bocianie gniazdo z platformą dla wózków inwalidzkich.

Zaprojektowano też karuzelę, na którą można wjechać wózkiem. Najmłodsi bydgoszczanie bez ograniczeń będą mogli też wcielić się na przykład w rolę maszynisty pociągu lub alpinisty w zestawie sprawnościowym ze ścianką do wspinaczki i system lin. Całość uzupełniają zestawy ze zjeżdżalniami i drabinkami, kopalnia piasku, tuba do przechodzenia pod nasypem, bujaki, trampolina oraz domek z drewna. Na placu ustawiono ławki i stojak na rowery.

Plac zostanie otwarty w sobotę 13 października o godz. 9.00 i będzie czynny do godz. 19.00. Godziny funkcjonowania placu będą stałe, z wyjątkiem najbliższego poniedziałku i wtorku (15 i 16 października) – wtedy na plac zabaw będzie można wejść od godz. 15.00 ze względu na prace przy nasadzonej zieleni.

Warto podkreślić, że to kolejna inwestycja na terenie LPKiW, która uatrakcyjni jego ofertę. W poprzednich latach powstały nowe drogi rowerowe, oświetlenie, wyremontowano wiele ścieżek i chodników oraz powstał nowoczesny pawilon Akwarium i Terrarium przy ogrodzie zoologicznym.

KB

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe