Przed nami 4. PKO Bieg Charytatywny

  • 14.09.2018, 14:59
  • KB
Przed nami 4. PKO Bieg Charytatywny 4. PKO Bieg Charytatywny
4. PKO Bieg Charytatywny wystartuje w sobotę, 15 września 2018 r. Zawodnicy tworzący pięcioosobowe sztafety rywalizować będą równocześnie na 12 stadionach lekkoatletycznych w Bydgoszczy, Gdańsku, Kaliszu, Koszalinie, Krakowie, Kutnie, Lidzbarku Warmińskim, Lublinie, Łomży, Rudzie Śląskiej, Warszawie i Wrocławiu. Biegacze mają dokładnie godzinę, aby pokonać jak najwięcej okrążeń.

Bieg główny rozpocznie się o 11:00, a godzinę wcześniej wystartuje PKO Bieg Charytatywny Młodych.

 W zamian za zaangażowanie wszystkich zawodników Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże pieniądze na posiłki dla potrzebujących dzieci.

 Limit uczestników w biegu głównym to 70 drużyn na stadion. Opłata startowa wynosi 50 zł od drużyny, czyli 10 zł od osoby. Natomiast w PKO Biegu Charytatywnym Młodych, w każdym z miast, może wziąć udział 350 dzieci. Koszt startu dziecka to 5 zł. Wszystkie wpłaty zostaną przekazane na cel charytatywny.

Konkurs kibiców

 W 4. PKO Biegu Charytatywnym nie tylko zawodnicy mogą pomagać. Do rywalizacji mogą włączyć się również kibice. Wystarczy zebrać grupę osób i wspierać swoją drużynę. Najskuteczniejszy doping będzie nagradzany. Wyróżniona ekipa kibiców będzie mogła wskazać cel, na który Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże dodatkowe wsparcie, czyli 10 tys. złotych.

 Pomoc przede wszystkim

 Osoby, które nie będą mogły wziąć udziału w imprezie 15 września, a chcą przyłączyć się do akcji „Pomagamy z każdym krokiem” i pomóc dzieciom, mogą dokonać wpłat na konto Fundacji PKO Banku Polskiego: 10 1020 1068 0000 1302 0282 5065. Każdy grosz się liczy.

 W zeszłorocznej edycji, zawodnicy pokonali łącznie 30 915 okrążeń, co daje 12 366 km. W zamian za ich zaangażowanie Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała ponad 652 826 tys. zł dla najbardziej potrzebujących dzieci (kwota ta uwzględnia również opłaty startowe). Od pierwszej edycji biegu kwota ta wyniosła już ponad 1,9 mln zł!

Do udziału w akcji zapraszają ambasadorzy biegu. Wśród nich są zarówno sportowcy, jak i artyści: Iga Baumgart, Paweł Januszewski, Marek Kolbowicz, Karolina Gorczyca, Sebastian Chmara, Paweł Czapiewski, Marek Plawgo, Joanna Jóźwik, Maciej „Gleba” Florek , Jakub Krzewina, Paweł Korzeniowski i Tomasz Czubak. Wszyscy podkreślają cel wydarzenia i zachęcają do udziału.

Lokalizacja stadionów, na których przeprowadzony zostanie 4. PKO Bieg Charytatywny:

 Bydgoszcz, Stadion im. Zdzisława Krzyszkowiaka, ul. Gdańska 163 

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe