Myślęcinek z mobilną aplikacją

  • 13.10.2016, 14:51
  • Katarzyna Beszczyńska
Myślęcinek z mobilną aplikacją LPKiW
Odwiedzający myślęcińskie zoo i Ogród Botaniczny mogą korzystać już z aplikacji, dzięki której podczas spaceru można przeczytać szczegółowe informacje o oglądanych okazach. To pierwszy tego typu projekt w Polsce.

Jak działa system? Najpierw trzeba pobrać aplikację Zielone Płuca Bydgoszczy 2.0 na swój telefon lub inne urządzenie mobilne (iPad, tablet). Gdy już będziemy w zoo lub w Ogrodzie Botanicznym, należy ją uruchomić. Na górze ekranu pojawią się nam okienka ze zdjęciami zwierząt lub roślin, w pobliżu których się znajdujemy.

Podchodząc do oglądanego okazu nasze urządzenie skomunikuje się z nadajnikiem i na ekranie pojawią się ikony zdjęć . Klikamy w wybrane okienko i natychmiast możemy przeczytać m.in. ciekawostki, dokładne dane czy obejrzeć film. Co najważniejsze, podczas spaceru okienka będą automatycznie zmieniać się i pokazywać mieszkańca zoo lub roślinę obok której jesteśmy. Dzięki specjalnej mapie będziemy widzieć miejsca, które zwiedziliśmy. Na czerwono zaznaczone są obejrzane już okazy, a zielony kolor zasygnalizuje, że wciąż jeszcze jakieś na nas czekają.

Można też skorzystać z opcji biblioteczki zwierząt i roślin, dzięki której można przeczytać przygotowane przez pracowników zoo i botanika wiadomości nie ruszając się z domu.

Aplikacja jest bezpłatna. To pierwszy tego typu projekt w Polsce angażujący najnowsze technologie, dzięki którym wiadomości zmieniają się i pojawiają automatycznie na ekranach smartfonów podczas spaceru.  Wprowadzenie w życie projektu było możliwe dzięki zaangażowaniu internautów. Ich głosy oddane w programie LECHSTARTER sprawiły, że  bydgoski projekt zajął miejsce honorowane grantem w wysokości 100 tys. zł. Za pomysł, stworzenie aplikacji i jej działanie odpowiedzialna jest firma Ros Media.

Katarzyna Beszczyńska

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe