Duże zainteresowanie VIII Rajdem Rowerowym Galerii Pomorskiej [FOTO]

  • 02.07.2018, 16:10 (aktualizacja 02.07.2018, 16:28)
  • KB
Duże zainteresowanie VIII Rajdem Rowerowym Galerii Pomorskiej [FOTO] GP
Rajd, jak co roku, zgromadził ogromną ilość osób – w minioną sobotę w Rajdzie udział wzięło ponad 2 100 osób! Padł więc rekord, odkąd Rajd Rowerowy na stałe wpisał się w kalendarz sportowych i rodzinnych wydarzeń w Bydgoszczy. Był to największy peleton rowerowy w Polsce! „Zgodnie z obietnicą przekazaliśmy 10 000 złotych na Dom Dziecka w Bydgoszczy, ponieważ frekwencja była bardzo wysoka i przekroczyła liczbę 2 000 uczestników”. – Mówi Izabella Knitter, Marketing Manager Galerii Pomorskiej. Z okazji jubileuszu w Rajdzie jechał również Rafał Maślak – Mister Polski, który przed startem poprowadził rozgrzewkę.

Zapisy przez Internet rozpoczęły się pod koniec maja, a zapisało się ponad 2300 osób. Dla pierwszych 800 uczestników przygotowaliśmy koszulki z grafiką Rajdu, dla kolejnych 500 osób czapeczki rajdowe.

W każdym zestawie startowym znalazły się też kolorowe odblaski. Dla wszystkich przygotowaliśmy również numery startowe, z których pierwsze 1800 było imienne. Dla 2000 zapisanych osób zapewniliśmy również ciepły posiłek na mecie. Woda była zapewniona dla wszystkich uczestników Rajdu. Dla wszystkich chętnych przygotowane zostały również balony, które przyczepione do rowerów, dodatkowo podkreślały wyjątkowość wydarzenia i przyciągały uwagę przechodniów i kierowców na trasie.

Rajd Rowerowy startował z parkingu Galerii Pomorskiej o godzinie 12:00. Trasa liczyła około 12 km i prowadziła głównymi ulicami Bydgoszczy: Fordońską, Jagiellońską, dalej Ogińskiego do ronda Wielkopolskiego, z powrotem do Jagiellońskiej, przez ul. 3 Maja i Gdańską, aż do mety na polanie hippicznej w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku Myślęcinek.

Od godziny 12:30 Straż Miejska czekała na najmłodszych uczestników w miasteczku drogowym w Myślęcinku, gdzie dzieci uczyły się zasad ruchu drogowego, a następnie dołączyły do peletonu.

Na mecie odbył się piknik rodzinny, konkursy z nagrodami oraz animacje dla dzieci. Do wygrania było 5 rowerów, zestawy turystyczne oraz upominki sportowe od Najemców Galerii Pomorskiej.

Nad prawidłowym przebiegiem Rajdu i bezpieczeństwem uczestników czuwały służby porządkowe (policja) i medyczne (pogotowie ratunkowe) oraz partner wydarzenia - Bydgoska Masa Krytyczna.

 

KB

Zdjęcia (12)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe