27 maja spotkajmy się w Bydgoszczy. 3. PKO Bydgoski Festiwal Biegowy

  • 17.05.2018, 11:15 (aktualizacja 17.05.2018, 11:22)
  • KB
27 maja spotkajmy się w Bydgoszczy. 3. PKO Bydgoski Festiwal Biegowy 3. PKO Bydgoski Festiwal Biegowy
To już ostatnie tygodnie przygotowań do wielkiej biegowej imprezy w Bydgoszczy. 27 maja odbędzie się 3. PKO Bydgoski Festiwal Biegowy, które PKO Bank Polski jest sponsorem. Organizacja wydarzenia wkracza już – wzorem szykujących formę biegaczy – na ostatnią prostą!

Za niespełna dwa tygodnie, w niedzielę 27 maja, ruszy 3. PKO Bydgoski Festiwal Biegowy. Obok biegu głównego – półmaratonu – zawodnicy wystartują w najpopularniejszym, czyli tym na dystansie 10 km. W ramach imprezy odbędą się także biegi dla dzieci i młodzieży, których dystans uzależniony jest grupy wiekowej, i zawody rolkarskie dla amatorów (10 km) i zawodowców (21 km).

- Jesteśmy partnerem największych biegów w Polsce. Od pierwszej edycji jesteśmy zaangażowani w PKO Bydgoski Festiwal Biegowy. Cieszy nas rosnące zainteresowanie zainteresowaniem imprezą, nie tylko u Bydgoszczan – mówi Marcin Robaczewski, dyrektor ds. sprzedaży w Regionalnym Oddziale Detalicznym PKO Banku Polskiego w Bydgoszczy.

To naprawdę jest festiwal
Weekendowa impreza w Bydgoszczy to nie tylko sportowa rywalizacja, walka o rekordy życiowe czy żywiołowe dopingowanie zawodników.

Tak jak w ubiegłym roku również na kibiców czekać będzie mnóstwo atrakcji. Dla tych, którzy lubią zjeść, w strefie kibica przygotowana zostanie bogata oferta food tracków, ale także bardzo ciekawe expo. Będą gwiazdy i komplet ambasadorów programu biegowego PKO Banku Polskiego: Karolina Gorczyca, Paweł Januszewski i – organizator festiwalu – Sebastian Chmara.

W ustawionych przez Bank namiotach, wszyscy zainteresowani będą mogli przejść bezpłatne badania w Strefie Serca, zasięgnąć porad dietetyka a także wziąć dział w pokazach pierwszej pomocy i robieniu koktajlów na rowerze. Specjalnie dla najmłodszych, tradycyjnie już, Bank przygotuje pełne atrakcji lekkoatletyczne miasteczko.

- W tym roku przesunęliśmy naszą imprezę na późniejszy termin. Bydgoski Festiwal Biegowy odbywał się dotychczas w połowie maja, teraz jest pod koniec miesiąca. Dzięki temu nie wchodzimy w kolizję z innymi zawodami. Już widzimy, że w tym roku frekwencja będzie rekordowa – mówi Sebastian Chmara organizator 3. PKO Bydgoskiego Festiwalu, ambasador programu „PKO Biegajmy razem”.

- Trzymam kciuki za zawodników i zachęcam też ich do udziału w akcji charytatywnej „biegnę dla…” – dodaje Marcin Robaczewski, dyrektor ds. sprzedaży w Regionalnym Oddziale Detalicznym PKO Banku Polskiego w Bydgoszczy.

Cel nie tylko sportowy
Podczas 3. PKO Bydgoskiego Festiwalu Biegowego można wziąć udział w akcji „biegnę dla…” i pomóc 2-letniej Weronice oraz 39-letniej Kasi.

Weronika urodziła się ze złożoną wadą serca (HLHS) i zespołem heterotaksji. Wymaga kolejnej operacji i specjalistycznego sprzętu. Dziewczynka jest podopieczną Fundacji Serce dziecka.

Kasia urodziła się z dziecięcym czterokończynowym porażeniem mózgowym. Ma za sobą wiele zabiegów. Obecnie szansą na poprawę jej stanu zdrowia jest operacja w USA. Kasia jest podopieczną Fundacji „Kawałek Nieba”.

Aby pomóc, wystarczy przypiąć do koszulki kartkę z napisem „biegnę dla Weroniki i Kasi i dotrzeć z nią do mety. Zaangażowanie zawodników, którzy pobiegną z kartką zostanie przeliczone na konkretną pomoc – Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę.

Kartki-identyfikatory akcji będzie można odbierać w Biurze Zawodów mieszczącym się w sali konferencyjnej Stadionu Zawisza w Bydgoszczy przy ul. Gdańskiej 163, u przedstawicieli PKO Banku Polskiego, w sobotę 26 maja w godzinach 9-20 oraz w niedzielę 27 maja od 7 do 9.

Od 2013 r. odbyło się blisko 350 takich akcji, w których wzięło udział ponad 136 tys. osób. Fundacja wsparła do tej pory 390 beneficjentów kwotą ponad 4,7 mln zł.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe