W bydgoskim ZOO przyszły na świat kapibary i owce wrzosówki

 • 06.02.2018, 11:33
 • KB
W bydgoskim ZOO przyszły na świat kapibary i owce wrzosówki Myślęcinek
Rok jeszcze się dobrze nie zaczął, a w bydgoskim ZOO stwierdzono narodziny nowych mieszkańców. Na świat przyszły kapibary i owce wrzosówki.

Para kapibar, która latem pięknie prezentowała się na wybiegu obok lam, przeniesiona na okres zimy na zaplecze hodowlane, powiła trójkę przepięknych kapibarzych maluchów. Małe kapibary pojawiły się na świecie 26 stycznia 2018 r. Obecnie przebywają w pomieszczeniach na zapleczu hodowlanym lecz wraz z wiosną pojawią się w swoim letnim lokum. W stadzie wrzosówek, także małe poruszenie, gdyż za matkami biegają trzy czarne maluchy. To przychówki z ostatniego tygodnia.

Oprócz tego zapraszamy na myślęcińskie ferie!

 1. Ferie w ZOO

 

Zimowe ferie w ZOO pn. „Ptaki polskich lasów” to połączenie prelekcji na temat ptaków zamieszkujących w polskich lasach oraz pracy warsztatowej polegającej na wykonaniu kul dla ptaków. Kule zostaną rozwieszone na terenie bydgoskiego ZOO (w miarę zapotrzebowania) i posłużą jako baza pokarmowa dla ptaków m.in. sikorek, kowalików, gili ….

Na spotkania zapraszamy dzieci powyżej 6 lat wraz z rodzicami.

Kiedy: 14.02 i 21.02 do wyboru godz. 10 i 12.

Koszt to wstęp do ZOO – bilet normalny 12 zł, bilet ulgowy 7 zł.

Aby wziąć udział w spotkaniu należy z wyprzedzeniem zarezerwować termin
tel. 52 328 00 08 (od poniedziałku do piątku od 7 do 15).

W czasie ferii w miarę możliwości pogodowych w godzinach od 10 do 15  będzie rozpalone ognisko i przygotowane patyki. Kiełbaski należy przygotować we własnym zakresie.

 1. Ogród Botaniczny
  Ogród Botaniczny zaprasza na zimowe zwiedzanie z przewodnikiem w poniedziałki (12 lutego i 19 lutego), i w środy (14 lutego i 21 lutego) w godz. 11-12. Podczas spotkania uczestnicy dowiedzą się m.in. jakie prace prowadzone były przed zimą, by przygotować ogród na chłody, jakie gatunki budzą się teraz do życia. Chętni proszeni są o zapisy pod numerem tel. 885 550 395 w godzinach od 7 do 14 dnia poprzedzającego zwiedzanie. Zbiórka spacerowiczów w dniu zwiedzania o godz. 10,50 na parkingu przed Karczmą Kujawską przy ulicy Konnej. Opłata wynosi 5 zł od osoby, którą będzie można uiścić bezpośrednio przed spacerem, na miejscu zbiórki.
 2. Ośrodek Rekreacji Konnej „Pod Aniołami”
  Są jeszcze wolne miejsca w Ośrodku Rekreacji Konnej „Pod Aniołami”! Zapraszamy dzieci w wieku od 7 lat w terminie od 19.02.18 do 23.02.18

W programie:

 • 2 godziny jazdy dziennie – dla dzieci jeżdżących samodzielnie (tj. bez lonży ) i 2 razy po 30 minut lonży dla jeźdźców początkujących;
 • codzienny udział w życiu stajni – pielęgnacja i siodłanie koni, utrzymywanie porządku w boksach i na padoku itp.
 • zajęcia teoretyczne dotyczące koni,
 • inne atrakcje: (przejażdżka bryczką/kulig, zajęcia z woltyżerki, gry i filmy o tematyce jeździeckiej)
 • obiad; napoje zimne i ciepłe.

Pobyt dzieci: od poniedziałku do piątku od godz. 8.00 do 16.00.

Cena: 600 zł

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe